Sony’den Oyun Oynayan Yapay Zeka Patenti

5/5 - (1 vote)

Son zamanlarda sıklıkla paten alan Sony, bu sefer gerçekten ilginç bir patente imza attı. Bu ilginç patent bir yapay zeka geliştirme ürünü ve geliştirilen yapay zeka sizin yerinize oyun oynuyor!

Sony’nin patentini aldığı yapay zeka sizi oyun oynarken izliyor ve oyun oynama alışkanlıklarınızı kaydederek bir profil oluşturuyor. Sizin oyun oynama stilinizi öğrenen bu yapay zeka oyunlarda tekrar tekrar oynamaya sıkıldığınız bölümlerde sizin direktifinizle sizin yerinize oynayarak o bölümü geçiyor.

AI sizin oyun oynarken ki davranışlarınızı, oyunu oynama stilinizi, verdiğiniz kararları gözlemleyip sizi taklit ederek oynayacak ancak bunun gerçekten oyuncular için mi olduğu yoksa geliştiriciler için mi tasarlandığı henüz netlik kazanmadı. Şuan için konuşulan yüksek ihtimal bunun bir otomatik mod olarak oyuncular için geleceği ancak oyun geliştiricilerinin daha hızlı test ve kullanıcı deneyimine özgü oyun geliştirmesi, hataları daha kolay tespit edebilmesi için geliştirilmiş olabileceği de konuşulanlar arasında.

Sony, 2019 yılında yapay zeka araştırma ve geliştirme birimi kurmuştu. Bu birim kısa zamanda Japonya ve ABD’de bulunan ofisleriyle başta oyun, görüntüleme ve algılama alanında etkin projelerde görev aldı.

Kaynak: https://thenextweb.com/news/sonys-working-on-an-ai-that-can-play-games-for-you-heres-a-better-idea
https://www.videogameschronicle.com/news/sony-has-patented-an-ai-that-will-play-your-games-for-you/?

About Author

Bir cevap yazın