Dikkat! Whatsapp Sizi de Yasaklamasın!

5/5 - (2 votes)

Belki sizler de dahil bir çok kullanıcı farkında değil ama Whatsapp, oluşturulan gruplara etik olmayan bir isim verildiyse, şüpheli veya sıra dışıysa o gruba katılan kullanıcıları kalıcı olarak yasaklayabiliyor.

Whatsapp da yaptığı açıklamada “kötü amaçlı” adı olan bir grup varsa o gruba katılanları kalıcı olarak yasaklayabileceklerini belirtti.

Habere göre Mowe11 adlı bir reddit kullanıcısının dahil olduğu Whatsapp grubunda katılımcılardan biri grubun adını yasa dışı nitelik taşıyabilecek bir isimle değiştirdi ve grup dahil tüm katılımcılar yasaklandı.

Başka bir reddit kullanıcısı da okul grubunda yaklaşık 100 kişi olduğunu ve sabah kalktıklarında hepsinin kalıcı halde yasaklı hale getirildiklerini belirtiyor. Üstelik Whatsapp tarafından herhangi bir açıklama yapılmadan.

Kullanıcılar bu durum karşısında Whatsapp ile iletişime geçtiklerinde hizmet koşullarını ihlal ettiklerini belirten otomatik bir yanıt alıyorlar ve geriye yapacak hiç bir şey kalmıyor. Ola ki yanlışlıkla yasaklanırsanız yapabileceğiniz bir şey ve dert anlatabileceğiniz hiç kimse yok.

Bu duruma karşı verilebilecek en iyi tavsiye Whatsapp grubunuzda yetkileri kısıtlamak olacaktır. Grup ismi sadece yönetici tarafından değiştirilebilmeli ki gruba dahil bir arkadaşınız şaka yapmaya kalktığında herkesin başını yakmasın. Ayrıca faydası olur mu bilinmez ama Whatsapp’ın uçtan uca şifre korumalı özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

About Author

Bir cevap yazın