PlayStation 5 Pro Elite DualSense Geliştiriliyor

3/5 - (2 votes)

Sony, tetik efektleri ve dokunsal geri bildirim gibi özellikleriyle sunduğu eşsiz DualSense deneyimini bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Profesyonel oyuncu kitlesine hitaben Microsoft’un Xbox Elite Series 2’sine rakip olacak yeni bir PlayStation 5 DualSense denetleyicisi geliştiriyor.

İçeriden haber aldığı belirtilem Tom Henderson’ın söylediğine göre Sony’den fiyatı bir hayli yüksek PlayStation 5 DualSense Pro kontrol cihazı geliyor. Profesyonel oyunculara hitap edeceği belirtilen yeni denetleyici değiştirilebilir analog çubuklar, tetik durdurucular ve arka kanatçıklar dahil olmak üzere üst seviye detaylarla Microsoft’un Xbox Elite Series 2 denetleyicisine benzer yükseltmelere sahip olacaktır.

Yeni PS5 Elite denetleyicisi, daha fazla aktüatör/tetikleyici haptik dahil olmak üzere önceki DualSense denetleyicilerinin özelliklerini koruyacak, ancak yeni model, hassasiyeti artırmak ve gecikmeyi azaltmak için tetikleme durdurmalarıyla daha gelişmiş olacak. Bir diğer çığır açan özellik, kontrolörün tüm analog çubuk mekanizmasını tamamen kaldırabilmesi olacak.

Analog çubuklar normalde denetleyicinin devre kartına lehimlenir ve tümleşiktir ancak büyük bir ihtimalle PS5 Pro denetleyicisi profesyonel kullanıcıların talebi üzerine analog çubukları çalışırken değiştirmesine izin verecek.

Aslında Sony, resmi Premium PlayStation 5 denetleyici yükseltmelerinde biraz geç kaldı çünkü Microsoft bu süre zarfında iki Elite denetleyicisini tanıttı. SCUF da Aralık 2021’de gelişmiş ekstra tuş özellikleri olan üç pahalı PS5 denetleyici yükseltme modelini tanıttı.

About Author

Bir yanıt yazın