PlayStation Store’da Önemli Değişiklikler

1/5 - (1 vote)

Sony, PlayStation Store’da önemli değişikliklere gitti. Playstation kullanıcılarına gönderdiği mail ile köklü değişiklikleri duyurdu.

PlayStation Store’da mobil ve web mağazasından geriye dönük konsollara artık oyun ve uygulama satın alınamayacak. Örneğin PS3 veya Playsattion Portable ailesi için oyun ve uygulamaları yalnızca o cihazlar üzerinden satın alabileceksiniz.

Sony her yeni bir konsolda geriye dönük desteği ya kaldırıyor ya da sınırlandırıyor bu karar ve zamanlaması da tabiki Playstation 5’in gelişi kaynaklı alınıyor.

21-26 Ekim tarihinde çevrimiçi mağazada, 28 Ekim tarihinde de mobil mağazada yeni bir arayüz ve bahsi geçen bu değişiklikler uygulanacak.

İşte Sony’nin kullanıcılarına gönderdiği o mail;

“Selam

Hazırladığımız yepyeni PlayStation™Store, web ve mobil için 21-26 Ekim 2020 tarihinde çıkıyor. Masaüstü ve mobil cihazlar üzerinden PS Store’a girdiğinde erişebileceğin içeriklerde bazı değişiklikler yapıyoruz.

Neler değişiyor?
Şu değişiklikler 21-26 Ekim tarihinde çevrimiçi mağazada, 28 Ekim tarihinde de mobil mağazada devreye girecek:

• Şunlar artık satın alınamayacak:
o PlayStation®3 oyunları ve eklentileri
o PSP™ (PlayStation®Portable) oyunları ve eklentileri
o PlayStation®Vita oyunları ve eklentileri
o Uygulamalar
o Temalar
o Avatarlar

• İstek Listesi özelliği kaldırılacak ve listende mevcutta ekli olan tüm öğeler kaldırılacak.

Bu senin için ne anlama geliyor?
Yukarıda listelenen içerikler masaüstü veya mobil cihaz üzerinden PS Store’a girildiği zaman artık alınamayacak olsa da PS3™, PSP veya PS Vita içeriklerini doğrudan PS3, PSP ve PS Vita konsolları üzerinden PS Store’a girerek alabileceksin. PlayStation®4 uygulamalarını, temalarını ve avatarlarını da PS4™ konsolu üzerinden PS Store’a girerek indirebilirsin.

Peki zaten sahip olduğun içeriklere ne olacak?
Satın almış olduğun tüm mevcut PS3, PSP ve PS Vita içeriklerine önceden olduğu gibi erişebileceksin. Mevcut PS4 uygulamaların, temaların ve avatarların PS4 konsolunda kalacak.

Daha fazla bilgi için nereye bakabilirsin?
Bu değişikliklerle ilgili aklına takılan sorular varsa lütfen https://www.playstation.com/get-helpsayfasını ziyaret et.”

About Author

Bir yanıt yazın