Nükleer Enerji ile Uçan ve Yıllarca Havada Kalabilen Uçak Tanıtıldı

5/5 - (2 votes)

Bundan yaklaşık 11 yıl önce Tony Holmsten ve Hussein Al-Ghaili tarafından tasarlanan Sky Cruise adı verilen sıra dışı bir otel uçağın tanıtımı yapıldı. Kulağa ilk duymada garip gelse de bu bir otel uçak ve nükleer enerji ile çalışıyor. Bu sayede de bir kaç yıl havada kalabiliyor.

Bu efsanevi uçak 360 derece görüş açısına sahip olduğundan konuklarına eşsiz bir manzara deneyimi yaşatacak. Yıldızlar ve kutup ışıklarına kadar her şeyin keyfini çıkarabilecekler.

Tanıtılan bu konsept nükleer enerji ile çalışmakla birlikte yapar zekayla kontrol ediliyor ve 20 adet elektrikli motora sahip.

5 bin kişiye konaklama imkanı sunacak ve bir kaç yıl havada kalabilecek bu otele Sky Cruise adı verildi. Sky Cruise’un sürdüreceği kesintisiz uçuşta özel veya ticari jetler üzerine iniş yaparak yolcu transferi yapabilecekler.

Sky Cruise’un tasarımcıları “Nükleer enerji sayesinde, otelin yakıtı uzun bir süre boyunca bitmeyecek. Böylelikle birkaç yıl boyunca yere değmeden havada asılı kalabilecek” açıklamasında bulundular. 

Bu sıradışı otel içerisinde bir çok alışveriş merkezi, restoran, bar, oyun odaları ve yüzme havuzu barındıracak tüm bunlara ek sinema salonları ve tiyatro gibi etkinlik olanaklarına da sahip olacak.

Yapay zeka (AI) kontrolünde olacak olan Sky Cruise, kötü hava koşulları ve türbülans gibi olumsuz etkenleri önceden tespit ederek buna göre önlemlerini alarak konaklayanlara güvenli bir konfor sağlayacak.

Dünya’nın ilk nükleer ve otel uçağı olacak olan Sky Cruise’un 2040 yılında tamamlanması planlıyor.

About Author

Bir cevap yazın