Yerli Otomobil Tanıtıldı! İlk Görüntüler TeknoFenomen’de!

5/5 - (1 vote)

Anahtar kelimeler; yerli otomobilin tanıtımı, yerli otomobilin teknik özellikleri, yerli otomobil, yerli otomobil test sürüşü,

Uzun zamandır beklenen yerli otomobilin tanıtımı sonunda yapıldı. Osmangazi köprüsü üzerinde yapılan tanıtım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın katılımıyla gerçekleşti.

Gebze Bilişim Vadisi’nde geliştirilen yerli otomobilin fabrikasının yıllık 175 bin adet üretim kapasitesi ile Bursa’da konuşlanacağı kesin olarak açıklandı. Yatırım bedeli ise 22 milyar TL.

İlk etapta 5 farklı model üretilecek ve aralarında SUV, Sedan ve Hatchback gibi modellerde yer alacak. Yerli otomobil fabrikasının 4.323 kişiye ek istihdam sağlaması bekleniyor.

Devlet tarafından çeşitli destek ve vergi muafiyeti uygulanacak olan yerli otomobile yine Devlet malzeme ofisi 2035 yılına kadar minimum 35 bin adet alacağının taahhüdünü verdi.

Devlet, 2022 yılında seri üretime geçmesi planlanan yerli otomobilden yılda ortalama 2 bin 100 adet alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla ilk etapta C sınıfı SUV ve Sedan model tanıtımı yapıldı.

Yerli otomobilin markası Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun kısaltması olan TOGG.

Yerli otomobilin teknik özellikleri sayfa sonunda resimlerden sonra!

İşte yerli otomobilin tanıtılan ilk görüntüleri!

Yerli Otomobilin Tanıtım Videosu

Resim
Resim

Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri

Çift motora sahip yerli otomobil 4 tekerlekten çekiş özelliğine sahip ve isteğe bağlı iki tekerlekten çekiş özelliği ile de kullanılabilecek. Zorunlu durumlarda araç kendiliğinden 4 çekiş özelliğine geçme kabiliyetine sahip.

Dikkat çeken bir nokta da araç kapı kollarının olmaması. Kaporta içine gömülü ve yüzeysel. Kapılar dokunma ile açılıyor.

Aynalarda sürüş güvenliğini arttırmak için kameralar bulunuyor. İç kısımda yer alan iki ekran sayesinde kameralardan arka sağ ve solu çok rahat görebiliyorsunuz.

Sürüşe yardımcı olmak için akıllı yönlendirme ve otonom özellikleri mevcut.

Diğer bir çok dünya markası elektrikli otomobillerde olduğu gibi yavaşlama sırasındaki enerjiyi elektriğe dönüştürerek kendini şarj edebiliyor.

Araç tek şarjla 500 km gidiyor ve 0’dan 100’e 4.8 sanayide çıkabiliyor.

30 dakikadan kısa bir sürede hızlı şarj tekniği ile şarj edilebiliyor.

Bu sayfa yeni görsel, video ve bilgilerle sürekli güncellecektir!

About Author

1 thought on “Yerli Otomobil Tanıtıldı! İlk Görüntüler TeknoFenomen’de!

Bir yanıt yazın