Uzaylılar Var ve Aramızda Olabilir!

4/5 - (2 votes)

Uzaylılar var ve aramızda olabilir tezini hep duyduk. Değişik şekillere bürünüyorlar, insanları kaçırıp onların yerine geçiyorlar vs. vs.

Bu tür bir tezi doğrulayanlardan birisi de İngiliz astronot Helen Sharman oldu.

Helen Sharman 1991’de bir Anatoly Artsebarsky ve Sergei Krikalev’e uzay görevinde katıldı.

Dr. Helen Sharman, Observer Magazine’e dünya dışı yaşamın evrende bir yerde olması gerektiğini söyledi.

Milyarlarca yıldız arasında uzaylılar var, bunun iki yolu yok diyerek, her türlü farklı yaşam biçimi olmalı şeklinde iddiasını sürdürdü.

56 yaşındaki Dr Sharman, Mayıs 1991’de Sovyet uzay istasyonu Mir’e giderek tarihe geçen bir astronot oldu.

Şu anda 56 yaşında olan ve Londra’daki Imperial College’da kimyager olarak çalışan Dr. Helen Sharman uzaylıların var olduğu iddiasını sürdürürken “Uzaylılar insanlar gibi karbon ve nitrojenden oluşmayabilirler. Şu anda burada olmaları mümkün ve biz onları bu yüzden göremiyor olabiliriz.” dedi.

Ayrıca Helen Sharman bir kadın olarak uzay görevinin gururunu yaşarken sözlerini şöyle sürdürdü “İnsanlar beni genellikle uzayda ilk İngiliz kadın olarak tanımlıyorlardı, ama aslında ilk İngiliz kişiydim. (Aksi takdirde erkek olduğunun varsayılacağını ima ediyor) Önce giden bir adam norm olurdu, bu yüzden bu düzeni bozmam beni çok heyecanlandırdı.

Kaynak: https://www.bbc.com/news/uk-51003374?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/science_and_environment&link_location=live-reporting-story

Share:
Tagged

Bir cevap yazın