The Witcher Dizisi’nin Yayın Tarihi ve Yayınlanan En uzun Fragmanı

Derecelendirme

Andrzej Sapkowski’nin fantastik kurgu romanlarından uyarlanan efsanevi oyun serisi The Witcher’ın çıkış tarihi netleşti ve en uzun fragmanı yayınlandı.

Yapımcıların, The Witcher oyunu tutkunları için “biraz hayal kırıklığına uğrayabilirler açıklaması” hayranlarda biraz hayal kırıklığı yaratsa da merakla bekleyenlerde oldukça çok.

The Witcher dizisinin Netflix yayınlanma tarihi 20 Aralık olarak belirlendi. The Witcher ilk etapta 8 bölüm olarak izleyici ile buluşacak.

Rivialı Geralt’dan Bahsetmek Gerekirse
The Witcher, kitap ve oyunlarda mutasyon geçirmiş bir savaşçı olan Rivialı Geralt’ın yaratık ve doğa üstü varlıkları avlamasını konu alıyordu. Kimseye bağlı olmadığını belirten Rivialı Geralt, istemese de bazı durumlarda kendini kralların işini yaparken buluyordu.

The Witcher’da Rivialı Geralt, çocuk yaşta kurt okulunda mutasyona uğratılmış ve bir takım güçler kazanmış avcıdır. Bu güçlerden bazıları efsun kabiliyeti, aldığı yaraların hızla iyileşmesi, sihirli kalkan koruma, sersemletme, hayaletlere kılıç darbesi indirebilmek için çeşitli sembollerle oluşan büyü çemberi ve zihinleri etki altına almak gibi.

Rivialı Geralt bir gezgindir ve köy köy, diyar diyar dolaşarak para karşılığı insanları yaratıklardan kurtarır. Bir de büyücü olan belalı aşkı Yennefer vardır. Kimi zaman yolları ayrı düşse de olaylar bazen yollarını kesiştirir.

Yennefer

Tabi kahramanımız çapkın ve tek bir kadın ile idare etmiyor. Bir de hayatına bir girip bir çıkan Triss var. O da büyücü.

Triss

Gittiği şehir ve hanlardaki kadınları da pas geçmiyor. Oyuna bakıldığında karakterin çok heyecanlı ve eğlenceli yönleri vardı dizide hikaye ve işleyiş nasıl olacak şimdilik belirsiz hep birlikte göreceğiz.

Triss-Geralt-Yennefer

The Witcher evreni oldukça geniş bir kurgu. Kahramanımız Rivialı Geralt’ı bir kralın başındaki belayı def etmeye çalışırken de görebiliriz, bir köylünün tarlasına dadanmış yaratıklarla uğraşırken de. Ya da başında bir lanet olan prenses, herhangi bir birey, bir yer bir yapı (ev gibi) bu laneti onun başından kaldırmaya çalışırken de. Oyun ve kitaplarda olay buydu dizi de tamamıyla sürpriz olabilir. Ayrıca hikayeler çok kısa olabildiği gibi çok uzunda olabiliyor çünkü hikaye içinden hikaye çıkıyor. Örneğin kral ya da köylüye yardım etmesi bir bölümlük de olabilir bir sezonluk da. Örneğin birisi için bir olayı çözecekken bulduğunuz ip uçları sizi birine götürür ve o kişiden almanız gereken bir bilgi vardır ancak o kişi de onun için bir olayı çözmeniz karşılığında yardımcı olur ve konu uzar da uzar.

The Witcher Kitap Serileri

  • Son Dilek (The Last Wish)
  • Kader Kılıcı (The Sword of Destiny)
  • Elflerin Kanı (Blood of Elves)
  • Nefret Çağı (Time Of Contempt)
  • Ateşle İmtihan (Baptism of Fire)
  • Kırlangıç Kulesi (The Tower of Swallows)

The Witcher Oyun Serileri

  • The Witcher
  • The Witcher 2: Assassins Of Kings
  • The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher Dizisi Oyuncu Kadrosu

Henry Cavill – Rivialı Geralt

Henry Cavill ile ilgili görsel sonucu

Anya Chalotra – Yennefer

Anya Chalotra ile ilgili görsel sonucu

Freya AllanCiri

Freya Allan ile ilgili görsel sonucu

MyAnna Buring – Tissaia

MyAnna Buring ile ilgili görsel sonucu

Björn Hlynur Haraldsson – King Eist

Björn Hlynur Haraldsson ile ilgili görsel sonucu

About Author

Bir yanıt yazın