Anlık Çeviri Google Asistan Tercüman Kullanıma Sunuldu

5/5 - (1 vote)

Çeviri alanında büyük ilerlemeler kaydeden Google, Google Translate, toplu doküman çeviri ve görsel çeviriden sonra Google Asistan anlık sohbet çevirileri ile hayatını daha da kolaylaştıracak.

Aldığı güncellemelerle daha da akıllı hale gelen Google Asistan, tercüman özelliği ile gezi ve iş seyahatlerinde, otel ve restoranlarda istediğiniz dilde size çeviriler yapabilecek. Google Asistan tercüman modu bugün itibari ile Android ve iOS akıllı telefonlarda kullanıma sunuldu.

Mobile.gif'te Google Assistant_interpreter modu

Google Asistan tercüman modunu kullanmaya başlayabilmek için konuşmak istediğiniz dili “Hey Google, İngilizce tercüman ol” veya “Hey Google, İngilizce konuşmama yardım et” demeniz yeterli. Ardından sormak istediğiniz soru ya da cümleyi sesli söyledikten sonra Google Asistan sizin için sesli söyleyecek ve aynı cümleyi ekranda size yazılı olarak göstererek önerilerde sunacaktır. Her konuşmadan sonra Google Asistan konuşmaları hızlandırıp daha da sorunsuz hale getiriyor ve hızlı bir şekilde yanıt vermenizi sağlayarak akıllı cevap önerileri sunuyor.

Google Asistan çeviri modu 44 dilde çeviri yapabiliyor.

Bir cevap yazın