Google Bir Uygulamanın Daha Fişini Çekiyor

1/5 - (1 vote)

Google bir uygulamada daha başarısız oldu ve fişini çekme kararı aldı. Yaklaşık 9 yaşında olan Google Play Müzik artık kapanıyor. Bu karar Google tarafından resmen duyuruldu.

Google, Google Play Müzik uygulamasını sonlandırdığını duyururken kullanıcıları YouTube Müzik uygulamasına davet etti ve kullanıcıların Google Play Müzik kitaplığında bulunan şarkıları YouTube Müzik uygulamasına aktarabileceklerini belirtti.

Google Play Müzik bu yılın sonuna kadar kapanmış olacak.

Google Play Müzik’ten YouTube Müzik’e şarkılar nasıl aktarılır?

YouTube Müzik uygulamasını açın ve ayarlar menüsüne gidin. Burada “Google Play Müzik’ten Aktarma” için yeni bir seçenek göreceksiniz. Bunu seçin ve “Hadi Başlayalım” üzerine dokunun. Ardından, Google Play Müzik kitaplığınızdaki şarkılar, albümler, oynatma listeleri, satın almalar ve öneriler gibi tüm içeriği YouTube Müzik’in ana ekranında göreceksiniz. Ardından “Transferi Başlat” ‘ı seçin. YouTube Müziğin üst çubuğunda da “Google Play Müzik kitaplığınızı aktarılıyor” yazan bir bildirim görüntülenir. Geçiş işlemi tamamlandığında YouTube Müzik uygulamasında bir bildirim gösterilir ve aynı zamanda da bir e-posta alırsınız.

Ama dikkat Google Play Müziği kullanmaya devam ederseniz kitaplığı yeniden aktarmanız gerekeceğini unutmayın. Bunu yalnızca YouTube Müziğe geçiyorsanız yapın.

Google mezarlığı olarak bilinen bu sitede, Google tarafından fişi çekilen tüm uygulamaları görebilirsiniz. https://killedbygoogle.com/

About Author

Bir yanıt yazın