Elon Musk’ın Cybertruck’ına Tepkiler! Cybertruck’ın Kırılmaz Denen Camları İlk Testte Kırıldı

1/5 - (2 votes)

Kimi zaman garip kimi zaman da çılgın milyarder olarak anılan Elon Musk’ın merakla beklenen elektrikli kamyoneti Cybertruck, Perşembe günü tanıtıldı. Hiç kimse beğenmedi diyemeyiz ama Twitter’da bir süre alay konusu oldu. Gelen tepkiler sade ve kısaydı “Çirkin”.

Elon Musk konuşmasında çabalarının dünyayı daha yeşil bir hale getirmek olduğundan bahsetti ancak fiyatlar ürettikleri araçları herkes için ulaşılabilir kılmıyor. Cybertruck’ın başlangıç fiyatı 39.000 $. Ülkemiz için düşünürsek 222.000 TL + KDV+ÖTV ve diğer masraflar. Yani fiyatlar oldukça yüksek.

Cybertruck’ın sahneye çıkışı ve cam testi;

Cybertruck’ın sağlamlığına ve gövdenin tokluğuna değinilen tanıtımda izleyicilere göstermek için kaportaya ve camlara vurularak test yapıldı. Camların kırılmaz olduğundan bahsedildi ama daha ilk testte camlar kırıldı ve Elon Musk şaşkınlığını gizleyemedi. Camların daha önceki testte kırılmadığından bahsetti.

Cybertruck’ın teknik özelliklerine bakacak olursak araç 6 kişilik. 2.9 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor. Aracı aldığınız pakete göre menzili 400, 480 ve 800 km olarak değişiyor. Cybertruck’ın Supercharger ile 250kW şarj desteği bulunuyor.

Cybertruck’ın alay konusu olması ve tepkiler;

Ian Hecox attığı Twitte “Sonunda oğlum @elonmusk beş yaşındayken hep çizdiğim arabayı yaptı.”

yadeer “Çocuklarıma söyleyeceğim bu yeni teslaydı.”

Kaden bailey “Lütfen söyleyin bana bu bir şaka mıydı…

About Author

1 thought on “Elon Musk’ın Cybertruck’ına Tepkiler! Cybertruck’ın Kırılmaz Denen Camları İlk Testte Kırıldı

Bir cevap yazın