Tesla Model S Park Halindeyken Yanmaya Başladı

1/5 - (1 vote)

Çin’in Şanghay kentinde kapalı bir otoparkta park halinde duran bir Tesla Model S’in patlayarak etrafındaki araçlara da ciddi zararlar verdiği açıklandı.

Görüntülerde yanan aracın bir süre sonra patlayarak güvenlik kamerası dahil etrafındaki araçlara zarar verdiği belirtildi. Patlama anının kameranın zarar görmesinden dolayı kayıtlara yansımadığı belirtiliyor.

Güvenlik kamerasına yansıyan ilk görüntülerde bir anda hızla dumanlar yükselen araç aniden alev alarak akabinde patladı. Dikkat çeken nokta ise dumanın orta alt kısımlardan çıkmaya başlaması. Henüz nedeni kesinleşmedi ama sorun batarya kaynaklı olabilir. Tesla’nın bataryaları, otomobilin orta kısmında yolcu koltukları ve paspasların altında bulunuyor. Bunun sebebi ise hem otomobilin ihtiyaç duyulan kısımlarında yer kaplamaması hemde aracın özellikle de virajlarda denge kurarak yol tutuşunu arttırmasıydı. Görünen o ki yolcu güvenliği açısından oldukça sakıncalı.

Bu yanan ve patlayan 15. Tesla Model S oldu. Kronik bir sorun mu bilinmez ama can kaybına sebep olmadan çözülse iyi olur.

About Author

Bir cevap yazın