Bir Tür Beyne Bilgi Yükleme Yöntemi Keşfedildi

5/5 - (2 votes)

Anahtar sorgular; beyne ingilizce yükleme beyinde bilgi nasıl depolanır

Genel merkezi Amerika’da bulunan özel bir araştırma merkezi olan HRL Laboratories, geliştirdiği bir simülasyon ile dışarıdan insan beynine bilgi yükleyerek öğrenmeyi hızlandırmanın bir yolunu bulduğunu iddia etti.

HRL Laboratories’den Dr Matthew Phillips yaptığı açıklamada “Sistemimiz türünün ilklerinden biri. Bu bir beyin stimülasyon (uyarma) sistemidir. Kulağa bir tür bilim kurgu gibi geliyor, ancak sistemimizin gelişimi için geniş bir bilimsel temel var” dedi.

Aynı zamanda Phillips eğitilmiş bir pilotun elektriksel sinyallerini kullanarak verileri başka bir deneğe aktarabildildiklerini, tıpkı bir pilotun uçağı gerçekçi bir uçuş simülasyonunda öğrenmesi gibi olduğunu belirtti.

HRL Laboratories’den yapılan diğer açıklamalarda “Amacımız hem bilişsel hem de motor performans sinerjisini gerektiren bir uçağı kullanmaktı. Bir şey öğrendiğinizde beynin fiziksel özellikleri değişiyor. Nöro-plastiklik denilen bir süreçte bağlantılar kurulur ve güçlendirilir” denildi.

Ayrıca çalışma, deneklerin beyin stimülasyonunu almayan deneklere göre alanların %33 daha iyi öğrendiklerini göstermektedir.

HRL, konuşma ve hafıza gibi beynin belirli işlevlerinin spesifik bölgelerde serçe parmağı büyüklüğünde olduğu ve geliştirilen sisteminde beynin bu bölgelerini hedef almasıyla uygulandığını belirtti.

Kaynak: https://hitz.com.my/trending/tech-gizmos/scientist-upload-knowledge-to-brain-technology

About Author

Bir cevap yazın