Apple, Sağlık Çalışanlarını Coronavirüsten Korumak İçin Yüz Kalkanı Üretiyor

4.5/5 - (2 votes)

Apple CEO’su Tim Cook, corona virüsüne karşı dakikalar içerisinde kurulabilen her yüze uyumlu yüz kalkanı geliştirdiklerini açıkladı.

Kaliforniya merkezli Cupertino şirketi Amerika’daki sağlık çalışanları için corona virüsünden korunmak amacıyla haftada 1 milyondan fazla yüz koruma kalkanı üretecek. Şu süreçte de Apple, coronavirüs yayılımında çalışan sağlık personelini desteklemek ve korumak için tedarikçilerden maskeler temin ediyor. Bu çalışamalar şuan için ABD sınırları için geçerli ancak Cook planlarını ABD dışına taşımaktan da söz etti.

Tim Cook bu hafta sonunda ve sonraki haftalarda 1 milyondan fazla sevkiyat yapılacağını belirtti.

Apple CEO’su Tim Cook, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda “Apple, dünya çapında COVID-19’a verilen yanıtı desteklemeye kendini adamıştır. Şimdi tedarik zincirimiz üzerinden 20 milyondan fazla maskeyi tedarik ettik. Tasarım, mühendislik, operasyon ve paketleme ekiplerimiz de sağlık çalışanları için yüz siperleri tasarlamak, üretmek ve göndermek için tedarikçilerle birlikte çalışıyor.” dedi.

Corona virüs salgını Apple’ı da etkiledi. Şirket mağazalarını kapattı ve bir çok çalışanı evden çalışmayı sürdürüyor.

Kaynak:https://gadgets.ndtv.com/others/news/apple-face-shields-masks-tim-cook-us-coronavirus-covid-19-outbreak-2206751?pfrom=topstory

Bir cevap yazın