20 Dakikalık Şark ile 600 Km – 800 Km Menzile Sahip Elektrikli Citroen 19_19

Derecelendirme

Farklı tasarım ve uygulamalarla dikkat çeken Citroen, elektrikli araç dünyasına da ilginç bir konsept sundu. Havacılık dünyasından ilham alan ve aerodinamik bir yapıya sahip Citroen 19_19.

Citroen 19_19 üstün kullanım kolaylığı, konfor ve rahatlığı amaçlayan tasarım ve teknolojiye sahip. İç kabin ferahlığı ve koltuk dizaynları ile evinizdeki rahatlığı aratmayacağı konusunda iddialı.

Post-production : Astuce Productions

Citroen 19_19 akıllı aktif kontrol ile kombine yine Citroen’in geliştirdiği bir teknoloji olan Progressive Hydraulic Cushions® (kademeli hidrolik darbe emici) süspansiyona, bağımsız otonom sürüş teknolojisine ve yolculara eşsiz bir yolculuk deneyimi yaşatmak için yolcularla etkileşimde bulunan güçlü bir yapay zekalı proaktif kişisel asistana sahip.

C4 Cactus ve yeni C5 Aircross’da da bulunan Progressive Hydraulic Cushions sistemi tüm sarsıntıları ortadan kaldırmak için yolu aktif olarak okur. Nihai hedef, yolculara yoldan tamamen kopuk olma izlenimini vermek, uçtukları hissini vermektir. Yolculuk sırasında yoldan kaynaklı oluşabilecek sarsıntı ve viraj alma hissi gibi fiili durumları ortadan kaldırır. Süspansiyon sistemi, tekerleklerin tamamen sabit ve hareketsiz kalmasını sağlayan kabine göre hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Kabin içerisinde yolda duran bir araç değilde sarkaçlı bir sistemle yolun üzerinde asılı kabin hissi yaratır. Yolcular böylece yoldan ve dış dünyadan tamamen uzaklaşır, otonom sürüşün sağladığı yeni deneyimin tadını çıkarmaya devam eder.  

@ Sébastien STAUB @ Continental Productions

Sesli kontrol sistemi sayesinde kabin sıcaklığı, kabin ışığı, aramalar ve mesaj gönderme gibi bir çok özellik mevcut. Doğal ve hızlı tepki süresi ile 40 dilde doğal sesi anlayabilir.

Citroën CEO’su Linda Jackson şöyle diyor “19_19 Konsept, otomotiv geleceğine dair teknolojik ve yenilikçi vizyonumuzdur. Citroen son 100 yılda yaptıkları ile temellerini koruyan, müşterilerini dinleyen, insani yönlere odaklanan ve imzası “Sizden İlham Alan” olan bir markadır. Tasarım, yaratıcılık, rahatlık ve yenilikçilik, 19_19 konsept tarafından sunulduğu gibi Citroën’in DNA’sının merkezinde kalmaya devam edecek.”

Citroen 19_19’un Teknik Özellikleri
100 kWh bataryalara sahip. Ön ve arkada olmak üzere toplam iki motorla 4WD çekiş sunuyor. 800 Nm tork ve 340 kW güç üretiyor. 0’dan 100 km hıza 5 saniyede çıkan Citroen 19_19 800 km, 20 dakikalık hızlı şarj özelliği ile de 600 km menzile sahip.

Boyutlar

  • Uzunluk: 4.655 mm
  • Genişlik: 2.240 mm
  • Yükseklik: 1.600 mm
  • Dingil açıklığı: 3,100 mm
  • Tekerlek çapı: 913 mm
  • Goodyear lastikleri: 255/30 R30

Kaynak:https://int-media.citroen.com/en/citro%C3%ABn-1919-concept-le-voyage-%C3%AB-comfort-mode#prettyPhoto


About Author

Bir cevap yazın