Playstation 5 Hakkında Yeni İddialar

5/5 - (1 vote)

Playstation 5 hakkında bir çok merak edilen nokta var. Bunlardan en önemlileri teknik özellikleri ve fiyatı. Henüz resmi bir açıklama yok ancak sızıntı olduğu iddia edilen bilgilere bir yenisi de TweakTown’dan eklendi.

Buna göre Sony, Playstation 5 için 2020’den önce çalışmalarını hızlandıracak ve 2020 yılı içerisinde tutkunlarını çok sevindirecek bir sunum yapacak.

Teknik özellikleri ile Playstation 4 ile arasında büyük bir fark olacağa benziyor. İddialar Playstation 5’in 4 GB sistem için ayrılmış 24GB GDDR6 RAM, 2TB kapasiteli NAND flash depolama ile geleceği yönünde. Ekran kartı için AMD yeni nesil oyuncu gpu’su 7nm Navi ve Zen 2 tabanlı 8 çekirdek işlemci üzerinde çalışılıyor. Garanti gibi görünen özelliklerden biri de geriye uyumluluk projesi. Bu kapsamda Playstation 1-2-3-4 oyunları bir sonraki nesil olan Playstation 5’te oynanabilecek.

Pastebin’de yayınlanan bir habere göre de AB’de yer alan üçüncü taraf bir küçük oyun geliştirme firmasının, büyük bir oyun geliştirme firmasına güzel bir projede yardım ettiği ve proje sonunda tanıtılacak oyunun 2020’de Playstation 5 ile sunulacağı yönünde.

About Author

Share:

Bir yanıt yazın