Playstation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

1/5 - (1 vote)

Sony Playstation 5 için ikinci sunumu olan Playstation 5 Showcase’i gerçekleştirdi. Dün Türkiye saati ile 23:00’da gerçekleştirilen sunum bu sefer oyuncular tarafından olumlu tepkiler aldı ve sevindirici gelişmeler yaşandı.

En çok merak edilen nokta olan Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi ile başlayabiliriz. Tahmin edildiği üzere Playstation 5 diskli versiyonu 499$, dijital versiyonu ise 399$’dan piyasaya sürülecek. Tabi bu fiyatlar ABD için geçerli Türkiye’de ise geçtiğimiz günlerde duyurulan Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatları gibi vergilerle birlikte 7.000 TL’yi geçmesi bekleniyor.

Playstation 5’in çıkış tarihi ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de 12 Kasım tarihinde, küresel çapta ise 19 Kasım tarihinde çıkış yapacak.

Etkinlikte tanıtılan  PS Plus Collection isimli yeni abonelik modeli ile de Playstation 4 popüler oyunları ki bunlar Uncharted 4, Fallout 4, Until Dawn, Battlefield 1 ve Days Gone, The Last of Us gibi oyunlar Playstation 5’de oynanabilecek.

PlayStation Plus Collection ile şuan için duyurulan oyunların listesi God of War, Monster Hunter: World, Final Fantasy XV, Fallout 4, Mortal Kombat X, Uncharted 4: A Thief’s End, Ratchet & Clank, Days Gone, Until Dawn, Detroit: Become Human, Battlefield 1, Infamous Second Son, Batman: Arkham Knight, The Last Guardian, The Last of Us Remastered, Persona 5, and Resident Evil 7.

PlayStation Plus Collection ile bu oyunları oynayabilmek için şuan için bilinen PlayStation Plus aboneliği yeterli. Ek bir ücretlendirme olup olmayacağı konusunda net bir bilgi yok.

Playstation 4 Desteği Ne Kadar Devam Edecek?

Playstation Showcase etkinliği sonrası Sony’den Jim Ryan, Washington Post’a verdiği röportajda Playstation 4 desteğinin 4 yıl kadar daha süreceğini açıkladı. Ryan ayrıca PS4 geriye dönük uyumluluk desteği bulunacağını ve %99’unun bir sonraki konsolda oynanabileceğini söyledi.

Kaynak: www.engadget.com
www.washingtonpost.com

About Author

1 thought on “Playstation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir yanıt yazın