PS5 Ön Sipariş Başladı Mı? Playstation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

4/5 - (4 votes)

Bilinen bir İtalyan teknoloji mağazası Playstation 5 için ön sipariş almaya başladı! Bu sayede Playstation 5’in fiyatı ve çıkış tarihi konusunda bilgi sahibi olmuş olduk.

Gamelife tarafından alınan ön rezervasyonda Playstation 5’in fiyatının 450€ olduğu görülüyor. Bugünkü kur ile 3.471 TL ancak Türkiye’de yeni açıklanan kararname ile konsol dahil bir çok elektronik eşyaya ek %50’ye varan vergi uygulamasından dolayı ülkemizde fiyatların nasıl olacağı merak konusu.

Playstation 5’in dolar bazında fiyatı ise 490$. Bu da daha önce ortaya atılan 1000$ çıkış fiyatı iddialarını çürütüyor.

Gamelife teslimat için ön görülen kesinleşmemiş tarihi “Planlanan çıkış tarihi  20 Kasım Cuma, ancak bu tarih onaylanmadı” şeklinde belirtiyor.

Ayrıca müşterilerini stok konusunda da uyarıyor “Lansman sırasında sınırlı miktarlarda ürün olması durumunda, öncelikle ürünü rezerve edenlere öncelik verilecektir”açıklamasını ilana eklemiş.

Bilindiği üzere Covid-19 salgını nedeniyle dünyanın bir çok noktasında üretim ve ticaret durdu bu durum olası bir erteleme yaşatmazsa yıl sonuna kadar vergiler hariç 500$’a varan fiyatlarla Playstation 5’e sahip olabileceğiz.

https://www.gamelife.it/hwp50001-playstation-5.html

About Author

Bir cevap yazın