Casper Anakart Üretimine Başlıyor

5/5 - (2 votes)

Türkiye’nin hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden Casper, bilgisayar, akıllı cihazlar ve telefon üretimine anakart üretimini de ekledi.

Casper, 34.500 metrekare kapalı alan üzerinde kurulu teknoloji üssü olarak tanımladığı üretim tesisinde yıllık 1 milyon cihaz üretiyor ve bunun 500 bine yakınını akıllı telefonlar oluşturuyor.

Yıllar içerisinde kazandığı deneyimle tüm cihazları Türk mühendisler tarafından tasarlanan Casper, anakart üretimininde Türk mühendisler ve çalışanlar tarafından geliştirilip üretileceğini açıkladı.

Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üretim tesislerinden birine sahip Casper, günümüz standartları üretim teknolojilerine makine ve ekipmanlarla donatılmış 2 üretim hattı ve 4 üretim bandında, ortalama 1200 çip ve komponentten oluşan anakartlar CKD hatlarındaki bu son teknoloji makinelerle uluslararası endüstriyel standartlarda üretiliyor. Üretim öncesi hassas test ve ölçümlerden geçen yüksek kaliteli elektronik parçalar, sırasıyla çeşitli kontroller ve testlerde geçiriliyor ve SKD bantlarına iletiliyor. Birçok “Dayanıklılık, Yaşlandırma ve Fonksiyon” testlerinden geçip Casper mühendislerinden onay almış pilot üretim numuneleriyle aynı standarttaki binlerce telefon SKD bantlarında üretiliyor.

About Author

Bir cevap yazın