Yerli Otomobilin Kesin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

5/5 - (1 vote)

Merakla beklenen yerli otomobilin tanıtım tarihi belli oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobilin branda ile örtülü görüntülerini paylaşarak tanıtım tarihini 27 Aralık 2019 olarak bildirdi.

Yerli otomobilin geçtiğimiz Cumartesi günü yani 14 Aralıkta tanıtılması bekleniyordu ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun programı nedeni ile ertelendiği söyleniyor. Zira yerli otomobilin tanıtımını Osmangazi ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde test sürüşü ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Tanıtımının gecikmesi ve akıbetinin belirsizliği kafalarda soru işaretleri bırakmıştı ancak yetkililer gecikme nedenini teknolojiyi yakalayacak, dünya standartları üzerindeki lüks araçlar ile rekabet edebilecek bir araç üzerinde çalıştıklarını, kalite ve özelliklerin ön planda olacağını açıklayarak gecikme nedenini bu etkenlere bağladı.

Yerli otomobilin tamamen elektirkli olacağı ve ilk etapta 5 farklı model üretileceği açıklanmıştı. Modellerden birinin de C sınıfı SUV bir araç olacağı belirtilmişti. Resimlere bakılırsa modellerden biri C sınıfı SUV bir araç.

Yerli otomobilin tanıtımından sonra tüm detaylar ve görüntüler teknofenomen.com adresinde sizlerle olacak.

About Author

Bir cevap yazın