Xiaomi, Huawei, OPPO ve Vivo Google’a Karşı Güçlerini Birleştiriyor

5/5 - (1 vote)

Google’ın, Google Play Store gibi hizmetlerle piyasada hüküm sürmesi ve Amerika’nın bir takım yaptırımlarla Xiaomi, Huawei, OPPO, Vivo gibi Çin’li devleri köşeye sıkıştırması onları güç birliğine itti.

Bu yüzden Huawei, Amerikan hükümetinin uyguladığı engellemelerden dolayı ekipmanlarını satmakta sorun yaşıyor.

Xiaomi, Huawei, OPPO ve Vivo, Google’ın bu büyük tekeline karşı mücadele için bir araya geldi. Amaç, dünya geliştiricilerinin uygulamalarını tüm App Store mağazalarında basit ve hızlı bir şekilde yayınlayabilmeleridir.

Google Play Store Çin’de yasak olduğu için her üreticinin kendi App Store mağazası var. Bu yeni ortaklık, geliştiricilere uygulamalarını tüm üreticilerin uygulama mağazalarında aynı anda yayınlama olanağı sağlayacak.

Bu birleşim “Küresel Geliştirici Hizmet Birliği” (GDSA) olarak adlandırıldı ve resmi olarak GDSA platformu çeşitli akıllı telefon üreticisi mağazalarına birleşik erişim sağlayacak.

Geliştiriciler, birden fazla mağazayla senkronize edilebilen uygulamaları (uygulamalar, oyunlar, müzik, film, kitaplar, dergiler veya diğer içerikler ve dijital hizmetler dahil) bu ortak platform aracılığıyla gönderebilecekler.

About Author

Bir yanıt yazın