Sony, Playstation 5 İçin Yeni Bir Etkinlik Duyurdu

5/5 - (2 votes)

Artık yeter Sony dediğinizi duyar gibiyim! Xbox için arka arkaya açıklama ve sunumlar gelmişti o tarafta herşey şekillendi ve belli artık peki ya Playstation 5 ?

Çıkış tarihi ve fiyatı belli değil ayrıca kimseyi tatmin etmeyen tek bir sunum yapıldı ve bu kafalarda bir çok soru işareti bıraktı. En nihayetinde Sony bir duyuru daha yaparak bir Playstation 5 etkinliği daha olacağını belirtti. Yapılacak yeni Playstation 5 etkinliğinde artık çıkış tarihi ve fiyatının açıklanması bekleniyor. Rakibi Microsoft Xbox Series X ve Xbox Series S olmak üzere iki farklı çeşit ve iki farklı fiyatla geleceğini açıklayarak kafalardaki soru işaretlerini kaldırdı şimdi sıra Playstation’da!

Playstation 5 de dijital (disksiz) ve diskli olmak üzere iki farklı modelle gelecek bu açıklandı ancak aradaki fark sadece blu-ray disk desteği ve disksiz versiyonun daha uygun olması. Bunların dışında Xbox gibi performans farkıyla daha uygun fiyatlı bir cihaz sunacak mı bu da merak edilen sorulardan biri. Umuyoruz ki tüm bu soruların cevabını yapılacak bu son etkinlikte alırız.

Sony’nin duyurduğu yeni etkinlik PlayStation 5 Showcase yayını 16 Eylül Çarşamba günü Pasifik saatiyle öğleden sonra 1, Türkiye saati ile 23:00’de Youtube ve Playstation Blog‘dan canlı olarak izlenebilecek.

About Author

Bir cevap yazın