iPhone 11 Pro Tripofobi’yi Tetikler Mi?

Derecelendirme

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve satışa sunulan iPhone 11 Pro, bazı insanlardan sosyal medyada hiç beklenmedik bir tepki aldı. Akıllı telefonlardaki geniş açı çalışmaları ve Apple’ın bu yarışta ürettiği üç kameraya sahip olan iPhone 11’in kamera dizaynının Tripofobi rahatsızlığı oluşturabileceğinden bahsedildi ve bunun satışlara dahi etkisi olabileceği tartışma konusu oldu. Nitekim tripofobisi olanlar bu durumu daha çok azdırdığını iddia ederek sitem etti.

iPhone için sosyal medyadaki tripofobi  tepkilerinden biri!

Bu #iPhone11 tripofobimi … gibi arttırdı.
Siz bu üç gözlü şeytanı tutabilirsiniz.
Ben iyiyim.

Tripofobi nedir? derseniz psikolojik ya da zihinsel olarak kabul edilen bir rahatsızlık değil. Şuan için bir fobi. Çoklu deliklere ve gözeneklere sahip nesne ve yüzeylerin kişide tiksinti ve korku oluşturması durumu. Ayrıca kişi bu görüntüyü kendi cildi, elleri ve kolları ile de bağdaştırarak ağır bir ürperti tiksinti duyabiliyor.

Dikkat!

Tripofobi örnekleri ve görsellerini özellikle bu yazımda paylaşmadım zira hiç aklınızda olmayan bir şey bir anda zihninize bilinç altınıza yerleşerek bunu tetikleyebilir ve her bu tür görüntü gördüğünüzde aklınıza olumsuz bir şekilde gelebilir! Sizde şayet görüntüleri merak edip internette “Tripofobi” kelimesini aratacak olursanız bir daha düşünün!

About Author

Bir yanıt yazın