Efsane Oyun The Last of Us Dizi Oluyor

5/5 - (1 vote)

Bilmeyenler için söyleyelim The Last of Us post apokaliptik türünde bir oyundur. Kıyamet sonrası hayatta kalmayı konu alır. Yayılan bir virüs sonrası enfekte olan insanlar zombilere dönüşür.

Duygu yüklü bir hikayesi olan The Last of Us oyuncular tarafından Playstation’da son 10 yılın en iyi oyunu seçilmişti. Böyle bir senaryonun sinemaya da uyarlanmaması büyük bir kayıp diye düşünüyorum.

Spoiler vermemek adına konuyu gizledik. Okumak isteyenler için The Last of Us’ın konusu;

Dikkat Spoiler
The Last of Us’ın konusu ise şöyle başlar; sabahın kör saatlerinde salgın ve dönüşümün başlamasıyla, şehirde oluşan kaos ortamında insanlar kaçmaya çalışırlar. Bunların arasında kahramanımız Joel, kızı Sarah ve kardeşi Tommy de vardır. Kaçış esnasında Joel ve kızının Tommy ile yolları bir anlığına ayrılır. Joel kızı ile birlikte görevli bir polis ile karşılaşır ve yardım isterler. Ancak polis telsiz konuşmasından sonra karşı taraftan onları vurma emri alır ve ettiği ilk ateş ile Joel’ın kızını vurur. Kızı kollarında can verirken tam o esnada polis Joel’i vuramadan kardeşi Tommy gelir ve polisi öldürür. Aradan yıllar geçer ve Joel tek başına korunaklı bölgelerden birinde yaşama tutunmaya çalışır. Arkadaşı Tess ile kaçakçılık işi yapan Joel kendilerine ait silahların çalınmasıyla çete lideri Robert’in peşine düşerler. Robert, silahları mevcut güvenli bölge yönetimine karşı ayaklanma başlatan Ateşböcekleri adlı gruba sattığını söyler. Ateşböcekleri lideri silahları geri verme karşılığında Ellie isimli genç bir kızı karantina bölgesinden çıkarıp verdiklere bir adrese götürmesini ister. Bu durum Joe’in hoşuna gitmese de kabul eder ve macera başlar. Bu yolculuk aralarında güçlü bir duygusal bağ oluşturacaktır. Joel, bir süre sonra Elli’nin aslında ısırılmış olduğunu ama dönüşmediğini fark eder ve Ellie üzerinde kurulan planın ilaç geliştirme için üzerinde deneyler yapılması olduğunu anlar. Maceranın sonlarına doğru Joel bir karar vermek zorunda kalır ve istemeyerek çıktığı bu yolcukta artık Ellie’i bırakmaya gönlü el vermez ve büyük bir çatışmanın içinde yer alır.

Çernobil’in yaratıcısı Craig Mazin bu güzel haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Senaryonun diziye uyarlanışında Craig Mazin’e oyunun yapımcısı Naughty Dog ve yazarı Neil Druckmann’ın eşlik edeceği öğrenildi.

Devlerin bir araya geldiği bu çalışma grubunun içerisinde Game of Thrones dizisinin yayıncısı HBO da yer alıyor.

Proje, PlayStation Productions ile birlikte Sony Pictures Television ile ortak yapımdır. Bu çalışma PlayStation Productions’ın ilk televizyon dizisi olacak.

The Last of Us oyunun ikincisi de Türkçe dublaj seçeneği ile 29 Mayıs 2020 tarihinde hayranları ile buluşacak. Dizinin yayın tarihi konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

The Last of Us Fragman

The Last of Us Part II Fragman

About Author

Bir cevap yazın