Efsane Film Maske’nin Devamı Mı Geliyor?

5/5 - (2 votes)

1994 yılında yayınlanan Jim Carrey ve Cameron Diaz’ın başrollerini paylaştığı “The Mask” Maske filminin devamı çekileceği dedikoduları yayıldı. Movieweb.com’un yayınladığı makaleye göre kaynak güvenilir ama bilgi henüz doğrulanmış değil. Ama bakılırsa devam filmi büyük olasılıkla çekilecek ve başrolde Jim Carrey’nin yeniden oynaması muhtemel ancak Cameron Diaz’ın akıbeti henüz belli değil.

Maske filmi düşük bütçeyle çekilmişti. Çekim maliyeti 23 milyon dolar tutmuş, dünya çapındaki hasılatı ise 351 milyon doların üzerinde bir rakamla rekor kırmıştı. Aynı zamanda Maske filmi Jim Carrey’nin kariyerine ivme kazandırırken Cameron Diaz’ın da ilk film deneyimi ile yıldızının parlamasına sebep oldu. Kısacası film bir çok açıdan tüm beklentilerin üzerinde bir performans ve fayda sağladı.

Maske filmi 1994 yılında Dark Horse Comics’den uyarlanmış Jim Carrey, Stanley Ipkiss karakterini canlandırırken Cameron Diaz’da Tina Carlyle karakterini canlandırıyordu.

Kimimizin çocukluğunun kimimizin ise gençliğinin efsane filmlerinden biri olan Maske’nin yeniden çekileceği söylentisi bile heyecan verici ancak ikinci bir film hayal kırıklığı olursa hayranlarını oldukça üzecektir. Yine o dönemin efsanelerinden Geleceğe Dönüş filmi için de bir zamanlar devamının gelip gelmeyeceği konuşulurken filmin yapımcıları açıklamasında devamını çekmenin sorun olmadığını ancak aynı ruhu yakalayıp yakalayamayacağının önemli bir husu olduğunu belirti. Bu açıklama bugün Maske için de geçerli.

Kaynak: https://movieweb.com/the-mask-2-jim-carey-rumor/

About Author

Bir cevap yazın