BOE, Dizüstü Bilgisayarlar için 17,3″ Katlanabilir AMOLED Ekranı Tanıttı

5/5 - (2 votes)

Geçtiğimiz haftalarda ABD’nin San Jose kentinde ekran teknolojilerinin sergilendiği SID fuarı yapıldı. Samsung, TCL ve Visionox gibi markaların yer aldığı fuarda Çin’li BOE şirketi sıra dışı bir ekran tanıttı.

BOE, tanıttığı dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen benzersiz 17,3 inç katlanabilir AMOLED ekranla fuardaki tüm ilgiyi kendi üzerine topladı. Dünyada başka örneği bulunmayan bu ekran fuara çok sayıda ziyaretçi çekti.

Asus ZenBook 17 Katlı OLED

17,3 inç boyutunda katlanabilir laptop ekranının duyurulan özelliklerinde %100 DCI-P3 renk gamına ve ultra ince çerçeveye sahip olduğu, 4:3 en boy oranıyla da 2560 x 1920 çözünürlük sunduğu belirtildi. Ayrıca f-OLED ekran, 10 bit RGB ve HDR500 ile birlikte geliyor.

BOE , yeni F-OLED ekranların bu yıl piyasaya çıkacak olan ZenBook 17-Fold OLED dizüstü bilgisayar için üretileceğini ve yalnızca ASUS’a sağlanacağını bildirdi. BOE, ayrıca 17.3 inçlik performansıyla En İyi Teknoloji Gösterisi ödülünü kazandı. 

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/05/17/boe-showcased-a-17-3-inch-foldable-amoled-display-for-laptops-heres-how-it-looks/?utm_campaign

About Author

Bir cevap yazın