Snapchat’in Uçan Kamerası Pixy

5/5 - (2 votes)

En eski ve etkili sosyal platformlardan biri olan Snapchat’in sahibi Snap, uçan selfie kamerası çıkardı.

Selfie çekmek için gerekli otonom özelliklere sahip Pixy, 101 gr. ağırlığa, 16 GB’lik hafızaya 1000 fotoğraf ya da 100 video çekip saklama kapasitesine sahip.

Başlatmadan sonra 10-20 saniye zaman aralığında kendi kendine selfie çekip avucunuza konuyor.

Pixy

300 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunan Snapchat’in bu adımının ne derece ilgi göreceği merak konusu. Bir dönem popüler olan selfie çubuklarının yerini profesyonel bir şekilde alabilecek bir uygulama ancak fiyat bazında selfie çubuklarına göre açık ara önde. Çünkü ABD ve Fransa’da 250 dolardan satışa çıkarıldı. TL bazında vergiler hariç bugünkü kur ile 3.870 TL.

Önceden ayarlanabilen 4 uçuş moduna sahip

Hover modunda dron, kullanıcının önünde durur, Reveal modunda ise dronu geriye doğru kaydırır ve çevreyi yavaşça kadraja sığdırmak için hafifçe yukarı kalkar.

Follow (Takip) modunda, kullanıcıyı hareket ettikçe takip eder, Orbit’te ise havaya yükselir ve etraflarında 360 derecelik bir daire çizerek döner.

Hem Hover hem de Follow modlarında, kullanıcılar istedikleri zaman drone’nun üzerine inmesini işaret etmek için ellerini uzatırlar. Orbit ve Reveal modlarında başlangıç ​​konumuna geri dönecek şekilde tasarlanmıştır ve yeşil bir ışıkla sinyal vererek avuç içine inmeye hazır olduğunu belirtir.

Şirket, Pixy’yi Snapchat sosyal medya uygulamasına eşlik eden bir “arkadaş canlısı uçan kamera” olarak adlandırıyor.

Geliştirici Snap “İlk olarak Snapchat’i, kamerayı kendini ifade etme ve iletişim için kullanmanın yeni bir yolu olarak yarattık” dedi. “Lenslerden Gözlüklere, bakış açınızı paylaşmanın pek çok yolu var. Bugün, Snap Camera’nın gücünü ve büyüsünü yeni zirvelere taşıyoruz.”

About Author

Bir cevap yazın