DUYURULAR!
  • Forumumuzda artık her mesajınızda görüntülenen profil bilgileri alanında, varsa Steam durumunuz da görüntülenebilecek! Detaylar için tıklayınız.
  • Artık profilinize hazır avatar galerisinden avatar resmi ekleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.
  • Yeni eklenen "Notlar" özelliğini kullanarak hesabınızda herhangi bir konuda kolaylıkla not tutabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.

Telefonu Bilgisayardan Kontrol Etme - Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Windows için çeşitli programlar indirin
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
aknctn
Moderatör
Makaleler: 0
Mesajlar: 514
Kayıt: 09 Nis 2019 13:53
Ruh hali:
Teşekkür etti: 63 kez
Teşekkür edildi: 134 kez
Turkey

Telefonu Bilgisayardan Kontrol Etme - Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Mesaj gönderen aknctn »

MyPhoneExplorer indir, MyPhoneExplorer nasıl kullanılır, Android telefonu bilgisayardan yönetme programı

Daha önce Android telefonları bilgisayardan kontrol etmek için @omrkcmn arkadaşımız bir konu açmış ve github da yer alan açık kaynak kodlu çok güzel bir program paylaşmıştı adı Genymobile Scrcpy linki konunun en altında var. Burada paylaşacağımız program Genymobile Scrcpy'e kıyasla biraz daha farklı. Adı MyPhoneExplorer. Genymobile Scrcpy'de ekranı bilgisayar üzerinden görüntüleyip fare ile telefonu kullanabiliyorsunuz telefon ekranınız direk bilgisayarınızda kontrolünüz altında program herhangi bir arayüz sunmuyor benim favorim Genymobile Scrcpy. Bu konuda ise MyPhoneExplorer'dan bahsedicez.

MyPhoneExplorer size arayüz aracılığıyla pencerenin sol kısmından rehber, mesajlar ve çağrı listesi gibi seçenek menüleri sunar buradan ilgili seçeneklere tıklayarak çağrılarınızı ve mesajlarınızı yönetebilirsiniz. Ancak bunları kontrol ettiğiniz ekran Genymobile Scrcpy'de olduğu gibi cihaz üzerinden değil MyPhoneExplorer'nın arayüzü üzerinden sağlanıyor.

Bağlantı Wi-fi, USB ve Bluetooth ile mümkün ancak telefonunuza MyPhoneExplorer uygulamasını yüklenemeniz gerekiyor Genymobile Scrcpy'da bu gerekmez.

Kullanım oldukça basit. MyPhoneExplorer'ı indirip bilgisayara kurduktan sonra Google Play Store'dan da telefonunuza indirip kurmanız gerekiyor. Ardından F1 tuşu ile bağlantı penceresinden Wifi, Bluetooth ya da USB seçeneği ile kolay ve hızlıca bağlantı kurabiliyorsunuz. Telefonunuzdaki uygulamadan da bağlantı durumu görüntülenebiliyor. Ardından çağrı listesi mesajlar gibi erişebileceğiniz bir çok şey karşınızda olacak.

Shift+F6 yaparsanız ya da Araçlar - Telefon tuş takımı / Ekran görüntüsü yükle sekmelerine tıklarsanız telefon ekranınızı bilgisayarınızda görebileceksiniz. Görüntüleyebilmek için Wifi veya USB kablo ile bağlı olmanız gerekiyor. Wifi bağlantısında sadece görüntüleyebilir ancak kontrol edemezsiniz. USB kablo ile bağlarsanız her ikisini de yapabilirsiniz.
MyPhoneExplorer 01.jpg
MyPhoneExplorer 01.jpg (47.07 KiB) 57 kere görüntülendi
MyPhoneExplorer 03.jpg
MyPhoneExplorer 03.jpg (82.58 KiB) 57 kere görüntülendi
MyPhoneExplorer 05.jpg
MyPhoneExplorer 05.jpg (94.38 KiB) 57 kere görüntülendi
MyPhoneExplorer 07.jpg
MyPhoneExplorer 07.jpg (82.36 KiB) 57 kere görüntülendi
Özellikleri kısaca şu şekilde;

Mail, rehber, takvim ve notlar gibi bir çok alanda senkronizasyon yapmanıza imkan sağlar
Kişileri ve notları vCard / vNote dosyalarıyla senkronize edin
Android ™ 5 (Lollipop) ve daha yeni sürümlere sahip telefonlar: Telefondan PC'ye Ekran Yansıtma, Wi-Fi ile de kullanılabilir. (Fare telefonu bilgisayar üzerinden kontrol edebilmek için USB kablo ile bağlamanız şart. Kablosuz olarak sadece Wifi bağlantısı ile ekran görüntüsünü aktarabilir ancak kontrol edemezsiniz.)
Windows 10 ile uyumlu
Fotoğraf senkronizasyonu
Sony Ericsson ve Android 1.6 veya üstü ile çalışır


Android telefonu bilgisayardan kontrol etmek için;


viewtopic.php?f=299&t=462


Resim

Tags:

“Program İndir” sayfasına dön