DUYURULAR!
  • Forumumuzda artık her mesajınızda görüntülenen profil bilgileri alanında, varsa Steam durumunuz da görüntülenebilecek! Detaylar için tıklayınız.
  • Artık profilinize hazır avatar galerisinden avatar resmi ekleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.
  • Yeni eklenen "Notlar" özelliğini kullanarak hesabınızda herhangi bir konuda kolaylıkla not tutabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.

Clio 4 Fren Sistemi Arızası - Clio Çalışmama Sorunu

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
aknctn
Moderatör
Makaleler: 0
Mesajlar: 507
Kayıt: 09 Nis 2019 13:53
Ruh hali:
Teşekkür etti: 60 kez
Teşekkür edildi: 131 kez
Turkey

Clio 4 Fren Sistemi Arızası - Clio Çalışmama Sorunu

Mesaj gönderen aknctn »

Renault Clio Fran Arızası, Renault Clio Çalışmıyor, Otomatik Renault Clio Arızaları

2013 model Renault Clio 4 fren arızası ve çalışmama sorununa denk geldim ve burada paylaşmak istedim. Sebebi şaşırtıcı ve basitti ama bir çok insanın morali ilk etapta ciddi anlamda bozulabilir.

Arkadaş aradı araba çalışmıyor diye noldu ekranda bişey yazdı mı diye sordum ilk etapta çalıştı ve fren arızası verdi, Vitesi D konumuna alınca DA araç hareket etmedi, sonra kontağı kapadık tekrar denedik bu sefer de araç çalışmadı dedi. Ben aküden şüphelendim o ihtimal vermedi ama araçlarda arızaların neredeyse %40'ı aküden kaynaklanır. Düzensiz ve yetersiz akım arızaya sebep olabiliyor bundan ziyade arıza olmasa da araç çeşitli hatalar verebiliyor. PSA, Fransız grubunda akü kaynaklı hataların başında otomatikse şanzıman ve fren arızası meydana gelir ya da öyleymiş gibi ekranda hata çıkar.

Nitekim aracı göstermişler ve sorun akü çıkmış akü değişince her şey düzelmiş.


Resim

Tags:

“Dizel Araç Teknik Bilgi, Danışma, Arıza ve Yaşanan Sorunlar” sayfasına dön