PS Vita Hesap Silme - PS Vita Yeni Hesap Ekleme Sorunu

Kategorilerde bulamadığınız konsollarla ilgili paylaşımları bu kategori altında yapabilirsiniz

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

PS Vita Hesap Silme - PS Vita Yeni Hesap Ekleme Sorunu

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

PS Vita eski hesabı kaldırma - PS Vita eski hesap değiştirme - Bu PS Vita sistemiyle ilişkilendirilmiş hesap ile giriş yapmanız gerekir uyarısı çözümü

PS Vita'da hesap silme ve hesap ekleme işleminin biraz zahmetli olabildiğinin farkına vardım. Bu konu bu zamanda kime lazım bilemem ama bugün bana lazım olduysa başkalarına da olabilir dedim ve konu açtım. Ayrıca belirteyim Vita'yı hem konsol koleksiyonum hemde PS Vita PS4 remote play uzaktan oynatma özelliği için aldım. Neyse PS Vita'yı haliyle 2. el almış olacaksınız ve geçmiş son hesabın kalıntıları olacak yeni hesap eklemede de bu noktada fabrika ayarlarını yüklemeye kalkasanız bile sorun yaşayacaksınız.

Mevcut kullandığınız Playstation Network hesabınızda 2 adımda doğrulama varsa PS Vita'da oturum açarken o hesabın şifresi yerine sizden cihaz kurum şifresi isteyecektir. Yani PS Vita'da oturum açmak için şifre normal hesap şifresini girdiğinizde telefonunuza bir mesaj ve link gelecek o linkte tıklayıp cihaz kurulum şifresi oluşturup akabinde Vita'da mevcut e posta ve yeni oluşturduğunuz cihaz kurulum şifresini gireceksiniz. Tüm bunlardan önce PS Vita'da eski hesap nasıl silinecek? Bunun için Power+PS+R tuşuna Recorvey menüsü gelene kadar basılı tutun
ps vita hesap silme.jpg
ps vita hesap silme.jpg (26.27 KiB) 5091 kere görüntülendi

Resimdeki menü geldiğinde 4. seçeneği seçin Restore the PS Vita System ile cihazı tamamıyla sıfırlayın. Unutmayın yüklü ne varsa silinecektir! Cihaz açıldığında yeni bir kurulum gerçekleştireceksiniz ve bunu mevcut e posta ve yeni oluşturduğunuz kurulum şifresi ile yapacaksınız. Hafıza kartı takılı ise ve eski hesapta kullanıldıysa açıldıktan sonra sizi hafıza kartının eski hesap bilgilerini içerdiğini ve biçimlendirmeniz gerektiğini bildirecektir onu da biçimlendirten sonra işlem tamam.
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 190 kez
Türkiye

Re: PS Vita Hesap Silme - PS Vita Yeni Hesap Ekleme Sorunu

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Hey gidi vita. Soğuk bir kış günü Eminönü sokaklarında yürüyüp almaya gittiğim(iz) gün dün gibi aklımda. Çıkalı bir hafta olmuş.... Vita için Xbox'ımızı takasa vermişiz. Oyun dünyamın doruklarını yaşatan güzel xbox.. Onu verip sıfır tap taze ps vita'yı elime alınca bi aman tanrım didim. O muhteşem ekran. Sonra dükkan dükkan dolaşıp Uncharted arayışım(ız). Daha makine yeni oyun yok tabi. Satan eleman "bu makinenin en büyük eksiği 3d ekran olmayışı" demişti. Adam haklı çıktı rıza baba. Konsol öldü. Niye xboz ı verdik hep sorgulayıp durdum. Zira yaklaşık 3 yıl oyun oynamadım. Fetret devriydi. Kötüydü. Oynadığım üç beş oyun vardı adam gibi. Hala daha oyunlarımı saklarım. Vay be. İkinci el piyasası da uçmuş zaten. Sen kaça aldın sorması ayıp?

2016'ya kadar kullandım. Vay be. Kendimi güldür güldür mesut enişte gibi hissediyorum. Anılarım canlanıyor bazen. Sonuçsuz anılar. :lol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

[mention]omrkcmn[/mention] Valla kardeş çok duygu yüklü bi konuşma oldu hatta mesut gibi benim sana "demem o ki o çocuğa noldu ya" :lol: diyesim geldi. İşin esprisi bir yana benimde bu konuda duygusal bağlarım var ama ben bazı şeylere geç sahip oldum neyse o zaman bunun için Xbox verilir miydi bilemem ama Vita'nın da yeri tadı başka az önce yatarken uzaktan oynatma ile biraz Fallout 4 oynadım bende şuan kutulu Uncharted g.a. yı arıyorum duruyorsa satmak istersen talibim.

Benim olayım biraz da koleksiyon, psp de var mesela onun için jelatininde sıfır oyun bile var hiç açılmamış.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 190 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 09 Tem 2020 00:31 @omrkcmn Valla kardeş çok duygu yüklü bi konuşma oldu hatta mesut gibi benim sana "demem o ki o çocuğa noldu ya" :lol: diyesim geldi. İşin esprisi bir yana benimde bu konuda duygusal bağlarım var ama ben bazı şeylere geç sahip oldum neyse o zaman bunun için Xbox verilir miydi bilemem ama Vita'nın da yeri tadı başka az önce yatarken uzaktan oynatma ile biraz Fallout 4 oynadım bende şuan kutulu Uncharted g.a. yı arıyorum duruyorsa satmak istersen talibim.

Benim olayım biraz da koleksiyon, psp de var mesela onun için jelatininde sıfır oyun bile var hiç açılmamış.
Uncharted duruyor ama vermem 8-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 09 Tem 2020 11:49
aknctn yazdı: 09 Tem 2020 00:31 @omrkcmn Valla kardeş çok duygu yüklü bi konuşma oldu hatta mesut gibi benim sana "demem o ki o çocuğa noldu ya" :lol: diyesim geldi. İşin esprisi bir yana benimde bu konuda duygusal bağlarım var ama ben bazı şeylere geç sahip oldum neyse o zaman bunun için Xbox verilir miydi bilemem ama Vita'nın da yeri tadı başka az önce yatarken uzaktan oynatma ile biraz Fallout 4 oynadım bende şuan kutulu Uncharted g.a. yı arıyorum duruyorsa satmak istersen talibim.

Uncharted duruyor ama vermem 8-)
Canın sağolsun.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Diğer Konsollar” sayfasına dön