Sağ Tık Powershell Ekleme [Çözüm]

Kullanıcı avatarı
aknctn Turkey
Moderatör
Makaleler: 0
Ruh hali:

Level 2

Sağ Tık Powershell Ekleme [Çözüm]

Mesaj gönderen aknctn » 11 Kas 2019 02:22

Sağ Tık Powershell Ekleme, PowerShell seçeneği çıkmıyor, sağ tuşa powershell ekleme, Windows 10 sağ tuş PowerShell ekleme

Geçenlerde bir klasörü sağ tıklayıp Powershell komutu ile açmak istedim sağ tıklayınca çıkan seçeneklerde "Powershell Penceresi ile aç" seçeneği çıkmıyordu. Daha sonra biraz araştırma yaptım ve bir kaç yerde kayıt defterine komut eklemekten, microsoft'un da forumunda sağ tık Powershell'in kaldırıldığından ve artık eklenemeyeceğinden bahsedilmiş. Sonradan çözdüm ki olay çok basitmiş ama bir çok kişi sanırım farkında değil! Klasöre sağ tıklamadan önce shift tuşuna basılı tutunca Powershell seçeneği çıkıyor. Bilginiz olsun diye burada da paylaşmak istedim sizlerle.

Sağ tuş powershell ekleme.png
Sağ tuş powershell ekleme.png (93.16 KiB) 69 kere görüntülendi
Resimde de görebileceğiniz gibi soldaki normal sağ tuş tıklama, sağdaki ise shift tuşuna basarak tıkladığımda...

omrkcmn
Moderatör

Level 1

Level 2

Re: Sağ Tık Powershell Ekleme [Çözüm]

Mesaj gönderen omrkcmn » 11 Kas 2019 13:12

Hatırlatmak için güzel bir konu.

Bir dosya klasöründe powershell ve komut istemcisini açmak için Shift + Sağ tık yapmak yeterli oluyor. Geliştiriciler için bir kısayol :)

Kullanıcı avatarı
aknctn Turkey
Moderatör
Ruh hali:

Level 2

Re: Sağ Tık Powershell Ekleme [Çözüm]

Mesaj gönderen aknctn » 11 Kas 2019 15:44

Bir çok kişi bilmiyor ve neler denmiş neler. Bir de video çekip ekledim faydası olacaktır bu durumda kesin.

Bilen biliyor da bilmeyen de yanıltılıyor işte...

“Windows İşletim Sistemi” sayfasına dön