Playstation 4 Desteği Kesilmeye Başladı

Playstation 4 Hakkında Herşey

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
the_st_j
Makaleler: 0
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 8 kez
Türkiye

Playstation 4 Desteği Kesilmeye Başladı

#1 Okunmamış mesaj gönderen the_st_j »

Sony Playstation 5 çıkışıyla hemen Playstation 4 desteğinde kesintilere gitmeye başladı. Playstation 4 topluluklar özelliği bu yılın Nisan ayında sonlandırılacak. Çok erken ve gereksiz bi çıkış yapan Sony adım adım PS4 e veda edecek. Oyun desteğinin tarihi belli değil ama bir süre daha devam edeceği açıklanmıştı. Playstation 4 topluluklar özelliği kalksa da mesajlaşma özelliği kullanılmaya devam edecek. Kaynaklar bu bilgiye Playstation destek sayfasından ulaşmışlar.

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Re: Playstation 4 Desteği Kesilmeye Başladı

#2 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Sony çok erken davrandı PS5 'i herkes alamayacak cihazın kendisi ve oyunları pahalı PS4 'e uzun bir süre daha eksiksiz desteği sürdürmesi gerekiyor. Bunu yaptıysa arkası hızla gelir. [mention]omrkcmn[/mention]
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Topluluklar benim bildiğim kadarıyla PS5 çıkar çıkmaz kesilmişti. Zaten pek işe yarayan bir şey değildi benim için.

Burada önemli olan tek şey oyun desteği. Ancak PS5 geriye uyumlu bir cihaz olduğu için şuan PS4'e destek verilmesi bile bir mucize. Ancak neredeyse yüz milyon satan bir konsol içinde hemen desteği kesmek kendi topuğuna sıkmak olur. PS4 en az 2023 yılına kadar gider diye düşünüyorum. Önümüzdeki yıl son oyunlarını alır. Seneye zaten stok derdi kalmaz. Bolca oyun geleceği içinde satışlarda yine rekor olacaktır. Sony bunu bildiği için hazır olmamasına rağmen yeni GoW duyurdu. Hatta DLC olmasına rağmen yeni Spiderman oyununu ana oyun gibi duyurdu. Zaten tam bir rezalet olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

[mention]aknctn[/mention]

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
the_st_j
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 8 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen the_st_j »

omrkcmn yazdı: 17 Mar 2021 12:11 Topluluklar benim bildiğim kadarıyla PS5 çıkar çıkmaz kesilmişti. Zaten pek işe yarayan bir şey değildi benim için.

Burada önemli olan tek şey oyun desteği. Ancak PS5 geriye uyumlu bir cihaz olduğu için şuan PS4'e destek verilmesi bile bir mucize. Ancak neredeyse yüz milyon satan bir konsol içinde hemen desteği kesmek kendi topuğuna sıkmak olur. PS4 en az 2023 yılına kadar gider diye düşünüyorum. Önümüzdeki yıl son oyunlarını alır. Seneye zaten stok derdi kalmaz. Bolca oyun geleceği içinde satışlarda yine rekor olacaktır. Sony bunu bildiği için hazır olmamasına rağmen yeni GoW duyurdu. Hatta DLC olmasına rağmen yeni Spiderman oyununu ana oyun gibi duyurdu. Zaten tam bir rezalet olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

@aknctn

Kullan kullanma niye yapıyosun cihaz mı kaldırmıyo! Böyle bi başlıyo Sony yavaş yavaş felç ediyo ben buna uyuz oluyorum. PS5 iyi bi cihaz mı değil mi onu herkes alabildiğinde ve ona adam akıllı oyunlar çıktığında hep beraber görücez.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

the_st_j yazdı: 17 Mar 2021 15:03
omrkcmn yazdı: 17 Mar 2021 12:11 Topluluklar benim bildiğim kadarıyla PS5 çıkar çıkmaz kesilmişti. Zaten pek işe yarayan bir şey değildi benim için.

@aknctn

Kullan kullanma niye yapıyosun cihaz mı kaldırmıyo! Böyle bi başlıyo Sony yavaş yavaş felç ediyo ben buna uyuz oluyorum. PS5 iyi bi cihaz mı değil mi onu herkes alabildiğinde ve ona adam akıllı oyunlar çıktığında hep beraber görücez.
Sony zaten bu sistemi yıllar önce kaldıracaktı. Zira Sony 2016 gibi artık toplulukları kaldırdı yani oyuncuları dinlememeye başladı. İnsanların PS platformu altında tartışmasına bile izin vermez bir hal aldılar o tarihten itibaren. Ekstra sunucu masrafı vs. şirketin kendi bildiği şeydir.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Bu arada PSP, PS Vita ve PS3 için mağaza tamamen kapanıyormuş.

PS3 gideri vardı yine ancak Vita yı erken öldürmesi çok saçma sonynin.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 22 Mar 2021 23:05 Bu arada PSP, PS Vita ve PS3 için mağaza tamamen kapanıyormuş.

Yaptığı şeylerin arkasında durmuyor insanlarda yeni nesle yetişmekte zorlanıyor ya da insanlar yeni nesile geçip eskiyi çabuk terk ediyor gerek kalmıyor (Türkiye hariç) adamların alım gücü varsa, yeni nesle geçmek hiçte zor değilse, eskiyi hemen terk edebiliyorlarsa belki de Sony normal olanı yapıyordur.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 23 Mar 2021 09:59
omrkcmn yazdı: 22 Mar 2021 23:05 Bu arada PSP, PS Vita ve PS3 için mağaza tamamen kapanıyormuş.

Yaptığı şeylerin arkasında durmuyor insanlarda yeni nesle yetişmekte zorlanıyor ya da insanlar yeni nesile geçip eskiyi çabuk terk ediyor gerek kalmıyor (Türkiye hariç) adamların alım gücü varsa, yeni nesle geçmek hiçte zor değilse, eskiyi hemen terk edebiliyorlarsa belki de Sony normal olanı yapıyordur.
Önümüzdeki nesilde Sony çok zorlanacak. PS5'te kurtardı kurtardı. Nasıl TV, Telefon el konsolunu bitirdiyse PlayStation markasını da öyle bitirecek. çok saçma bir yönetimi var. PS 5 çıktı iki tane özel oyunla geldi. Saçmalık. Bi tarafta gamepass var, bi tarafta her oyuna 500 lira vermek. Bizim içinde avrupa abd japonya içinde geçerli. 50 lira verip onlarca oyunu oynamak varken niye millet senin konsolunu alsın? Bi GOW gelecek, bi ratchet and clank. Başka exc ne vadetti Sony? Zaten elinin altındaki stüdyolar microsoft gibi olmaya başladı hem pc hem konsol. Adamlar anladı konsoldan fayda yok.

Uzun lafın kısası biz konsol severler kaybettik. Bu nesil üç beş exc gelirse yandık. Bize bi Nintendo dan fayda var.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Playstation 4” sayfasına dön