Fiat Linea kalorifer, Klima, Fan sorunu Hk.

Otomobiller hakkında ihtiyaç duyduğunuz teknik bilgi, donanım, bakım, arıza ve onarım gibi bir çok soruyu burada topluluğa sorabilirsiniz.

Moderatör: aknctn

Kemal
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 1
1
Teşekkür etti: 11 kez
Türkiye

Fiat Linea kalorifer, Klima, Fan sorunu Hk.

#1 Okunmamış mesaj gönderen Kemal »

Aracımın içerdeki fanın performansının gittikçe düştüğünü fark ediyordum. Ancak havalar zaten serin olduğu için çok fazla ihtiyaç olmadığından acele etmedim baktırmaya.

Havalar ısınmaya başladığı için fan ihtiyacı arttı tabiki. Dün yolda aklıma geldi bir sağa çektim hemen. 4 kademe olan fan 4. Kademede 1. Kademede çalıştığından daha az performans veriyor.

Torpidoyu açtım basit bir kapak var çektim hemen polen filtresini aldım dışarı. Gözlerime inanamadım. Kapkaraydı bembeyaz taktığım Filtre.

Her ne olduysa filtreyi sökünce oldu. Fanı açtım içeride fırtına kopuyor. Meğerse polen filtresi artık geçirimsiz bir tabaka haline geldiği için fan üflemiyormuş. İlk gördüğüm parçacıdan bir polen filtresi aldım taktım. (50lira ;) ;) )Püfür püfür üflüyor şimdi.

Aklıma yeni geldi turbodan yağ kaçırıyordu bir ara, yaptırmıştım, acaba fan açıkken havayla o sıçrayan yağları çeke çeke yapışkan oldu ve üzerine toz gelince mi tıkandı.

Gerçi geçen yaz çok fazla tozlu topraklı ortamlarda bulundum. Poleni değiştirmeyeli de bakım km si gelmediğinden 1 yıla yaklaşmak üzeredir. Bakım temmuzdaydı biraz erkene almam iyi olacak sanki...

Linea 1.3 Dizel
image.png
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Re: Fiat Linea kalorifer, Klima, Fan sorunu Hk.

#2 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Huylandım benim Toyota’da değiştireyim piss oiss solumayalım :roll:
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Otomobil Teknik Bilgi Danışma, Bakım, Arıza ve Şikayetler” sayfasına dön