Ps Vita Analog Arızası - Ps Vita Analog Değişimi - Ps Vita Analog Motoru Değişimi

Kategorilerde bulamadığınız konsollarla ilgili paylaşımları bu kategori altında yapabilirsiniz

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Ps Vita Analog Arızası - Ps Vita Analog Değişimi - Ps Vita Analog Motoru Değişimi

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Ps Vita Analog Arızası.JPG
Ps Vita Analog Arızası.JPG (45.55 KiB) 1078 kere görüntülendi

PS Vita hâlâ kullanan var mı bilemiyorum gerçi kullanan vardırda günümüzde hâlâ alınır mı bu soruyu sormak daha doğru olurdu. 2021'de Ps Vita alınır mı konusu daha önce açıldı kısaca bu tercih meselesi benim gibi koleksiyoncuysanız tabiki alır arada eski oyunları (Uncharted gibi) oynar yad edersiniz ve hatta Ps Vita Remote Play ile konsoldaki oyunları da yattığınız yerden oynayabilirsiniz.

Vita'da en sık karşılaşılan teknik sorun Vita analog drift olarak Google'da en çok aranan anahtar kelimedir (Vita sorunları için) Analoglar genelde takılır oyuna girince ekran kendiliğinden hangi analoğun arızalı olduğuna bağlı olarak hareket eder/döner. Direk analog değişimi ile sorun çözülür bizzat başıma geldi ve çözdüm. Oyuna girince ekrandaki karakter kendi ekseni etrafında sürekli dönüyordu uzun uzun araştırdım yazılımsal olduğunu söyleyenler olmuş son yüklediklerinizi silin, veri tabanınızı yeniden oluşturun, cihazı kapatın analoğu 20-30 saniye döndürün ve sonra açın gibi bir çok ilkel yönyem vardı ama işe yaramadı. İşin kötü tarafı analog değiştirmeye karar verdim ama Türkiye'de Ps Vita 1104 modeli için analog stick yok! 1000 serisi için artık üretim yapılmıyormuş ve dolayısıyla artık parça yokmuş. Görüştüğüm konsol tamircileri bunu söyledi cihaza bakmadı bile hatta oyun satan bir ünlü firma kendi cihazlarını yaptırdıkları yere sordu yok dediler yan sanayi de mi yok dedim o da yok dediler hatta bizim tamircimizde yoksa hiç bir yerde yoktur dediler!!! Özgüvene bakın! Tabiki ben bu kızgınlık ve gazla daldım aliexpress'e hemencecik Vita 1000 ve 1104 serisi için analog stick buldum. 1000 serisi için yazıyor emin olmak adına satıcıya sordum 1104 ile de uyumlu dediler. Hemen sipariş verdim tek bir Vita analog stick fiyatı 146.63 TL. 2 hafta gibi bir sürede kargo geldi değiştirdim topladım cihazı ve KillZone'a giriş yaptım çalışma mükemmel! Satıcı analoglar için orijinal demiş ama zannetmemekle beraber kaliteli olduğunu ve hassasiyetin çok güzel olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hiç boşluk, tepkilerde gecikme vs. yok.

Değişimi yaparken video kaydı ve görüntü alamadım. İzin kullanmadan aktif çalışan ve eve geç gelen biri olduğum için bu değişimi bile ayak üstü yaptım. Vita'nın içini açmak oldukça basit zaten zamanında bir sürü video çekilmiş parçayı bulabiliyor olmanız yeterli. Görseller temsilidir.
Vita 1000 serisi analog değişimi.JPG
Vita 1000 serisi analog değişimi.JPG (30.05 KiB) 1078 kere görüntülendi
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

Re: Ps Vita Analog Arızası - Ps Vita Analog Değişimi - Ps Vita Analog Motoru Değişimi

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aynı sorun başımıza gelmişti aynı yöntemle daha ucuza (malum beş altı sene önce kur daha düşüktü) sorunu halletmiştik. Bazı şeyleri insan kendisi kolayca halledebilir. Belkide parça bulunsaydı 300'den aşağı yapmazdı tamirci.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Re: Ps Vita Analog Arızası - Ps Vita Analog Değişimi - Ps Vita Analog Motoru Değişimi

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 24 Eyl 2021 14:16 aynı sorun başımıza gelmişti aynı yöntemle daha ucuza (malum beş altı sene önce kur daha düşüktü) sorunu halletmiştik. Bazı şeyleri insan kendisi kolayca halledebilir. Belkide parça bulunsaydı 300'den aşağı yapmazdı tamirci.

Aynen öyle kim bilir kaç katı fazla ödeyecektim. Yan sanayi mi takmıştınız? İlerleyen zamanlarda sorun çıkar mı?
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 24 Eyl 2021 14:44
omrkcmn yazdı: 24 Eyl 2021 14:16 aynı sorun başımıza gelmişti aynı yöntemle daha ucuza (malum beş altı sene önce kur daha düşüktü) sorunu halletmiştik. Bazı şeyleri insan kendisi kolayca halledebilir. Belkide parça bulunsaydı 300'den aşağı yapmazdı tamirci.

Aynen öyle kim bilir kaç katı fazla ödeyecektim. Yan sanayi mi takmıştınız? İlerleyen zamanlarda sorun çıkar mı?
Dealexpress diye bir siteden almıştık o zaman. Yan sanayi yüksek ihtimal. Canavar gibiydi. Yan sanayi olması bir şey değişmiyor. Yıllarca götürür. Orijinal bile malum bozukluk yapabiliyor.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Diğer Konsollar” sayfasına dön