Nw-31297-2 Hata Kodu

Playstation 4 Hakkında Herşey

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Verified
Site Admin
Makaleler: 0
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 5 kez
Türkiye

Nw-31297-2 Hata Kodu

#1 Okunmamış mesaj gönderen teknofenomen »

Nw-31297-2 hata kodunu wifi ve bağlantı problemleri ile alakalıdır. Wifi şifresi konsola yanlış girildiyse, ağ yoğun ya da ayarlarda uyumsuzluk varsa bu hata kodu görülebilir. Çözüm olarak modemi kapatıp açabilir, internet bağlantınızı test edebilir ve şifreleme türü wpa olarak değiştirilebilir. Eğer bunu değiştirdikten sonra konsol ağa bağlanır diğer cihazlar bağlanmaz ise farklı şifreleme türlerini deneyebilirsiniz. Ayrıca yine modemden kablosuz lan ayarı 802.11g olarak değiştirilip denenebilir.

Bu hata kodunda wifi bağlantı sorunu yaşayan bazı kullanıcılar modemden şifreleme türünü wpa yaparak sorunu çözdüler. Evdeki bilgisayarlar bağlantı sorunu yaşarsa ağ ayarlarından güvenlik sekmesine gelerek wpa güvenlik şifre türünü TKIP yaparak deneyebilirsiniz.

Bu hata genelde konsola gelen 4.50 güncellemesi ilen görülen bir hatadır. Şuanda 6.50 güncellemesi mevcut ve bir şekilde bağlantı sağladıktan sonra eğer güncel değilse konsolunuzu güncelleyerek deneyebilirsiniz.

Tags:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ps4stil1
4

Re: Nw-31297-2 Hata Kodu

#2 Okunmamış mesaj gönderen ps4stil1 »

:shock: hocam öncelikle selamlar satın almış olduğum ps4 de bu hataya denk geldim 6 gün once giriyordu cihaz en son güncellemede ne yaptıysam olmuyor şifre doğru girdigim hâlde kablosuz baglanamiyorum lütfen destek yardim edin canım fena sıkkın deliricem 1 haftadir cozemedim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Verified
Site Admin
4
Ruh hali:
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen teknofenomen »

ps4stil1 yazdı: 02 May 2019 20:22 :shock: hocam öncelikle selamlar satın almış olduğum ps4 de bu hataya denk geldim 6 gün once giriyordu cihaz en son güncellemede ne yaptıysam olmuyor şifre doğru girdigim hâlde kablosuz baglanamiyorum lütfen destek yardim edin canım fena sıkkın deliricem 1 haftadir cozemedim
Selamlar hoş geldiniz.

Yukarıda yazanları denediniz mi? PS4 işletim sisteminizin sürümü kaç?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ps4stil1
4

#4 Okunmamış mesaj gönderen ps4stil1 »

sistem sürümü 6. en son sürüm 6.50 hepsini denedim olmadı ceptelefonundan baglattigimda giriyor wi-fi ile sorunlar yapiyor

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Verified
Site Admin
4
Ruh hali:
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen teknofenomen »

ps4stil1 yazdı: 03 May 2019 13:33 sistem sürümü 6. en son sürüm 6.50 hepsini denedim olmadı ceptelefonundan baglattigimda giriyor wi-fi ile sorunlar yapiyor
Öncelike sizden ricam şu linke tıklayarak yeni konu açı ve sorununuzun nasıl başladığını tüm detayları ve yaptığınız denemeleri anlatın. Böylece başkaları veya daha önce başına gelmiş biri de yardımcı olabilir.
http://forum.teknofenomen.com/viewforum.php?f=8

Ben konuyu sizin için araştırıcam ama önce şunu söyleyeyim; Biraz alakası yok gibi görünecek ama denemenizde fayda var. Netflix'e üye olduğum ilk zamanlarda sürekli bağlantı sorunu ve hata kodları alıyordum. Modemde ya da internet bağlantımda hiç bir problem görünmüyordu. Netflix ve Tv servisi ile görüştüm ve kendilerinden kaynaklı bir sorun olmadığını söylediler. Bir gün bunun internet servis ağlayıcı ile alakalı olabileceğine dair bir şey öğrendim ve internet servis sağlayıcı müşteri hizmetlerine sorunu bildirdim ve akabinde birde daha hiç tekrarlamadı. Bir de siz görüşmeye deneyin bende bu süreçte neler yapabiliriz yabancı forumlar dahil araştırayım.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Verified
Site Admin
4
Ruh hali:
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen teknofenomen »

ps4stil1 yazdı: 03 May 2019 13:33 sistem sürümü 6. en son sürüm 6.50 hepsini denedim olmadı ceptelefonundan baglattigimda giriyor wi-fi ile sorunlar yapiyor
Ps4 ağ ayarlarınızdan dns ayarlarını el ile ayarlamayı deneyin;
4.2.2.6 4.2.2.4 ya da 8.8.8.8 8.8.4.4 şeklinde.

Bu işe yaramazsa Wifi ağ ayarlarınızda şunları deneyin;

Kablosuz modem ayarlarınızdan 802.11b/g/n ayarını 802.11b/g yaparak deneyin.
ps4 modem ayarı.jpg
ps4 modem ayarı.jpg (74.94 KiB) 5895 kere görüntülendi

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Playstation 4” sayfasına dön