PlayStaiton 5 Türkiye Stok Tarihi ve Yeni Fiyat

Playstation 5 Oyunları

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
4
Teşekkür etti: 188 kez
Türkiye

PlayStaiton 5 Türkiye Stok Tarihi ve Yeni Fiyat

#1 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Resim
Evet, PlayStation 5 stoklarda kalmadığı için Sahibinden veya dğer bir çok dükkanlarda 10 bin lira gibi uçuk kaçık fiyatlara satılmaya çalışılıyor.

Stoklar ne zaman gelecek?

Hepsisony mağazasına sorduğum bu soruya aldığım cevap Şuabt ayı gibi olacağı. Yani 15 şubat desek ortalama Türkiye'de tekrar satışa sunulacağı tarih bu diyebiliriz. Daha erkende olabilir ancak Sony malesef salgın dolayısıyla olsa gerek yeterli üretim yapmamış olacakki dünyada bir stok problemi mevcut.

Yeni Fiyat?

Evet aldığım diğer bilgide ise fiyatların düşmesi kesin. Zaten Euro kuruda güzel bir düşüşte (bu sayyıya bile sevinir haldeyiz). Bakın atlanan bir konu var, %20 ek gümrük vergisi mevcut gümrük vergisine ek alınan bir vergidir.

Açıkçası defalarca hesaplama yaptım ancak 8299 lirayı hep geçti. Bu da demek oluyorki konsol 350 euro civarı giriş fiyatına sahip. O kadar vergi ekleyip 8600 lira tutuyorsa başka bir açıklaması olamaz. Bu ücreti tl ye çevirerek gümrük, ek gümrük, %20 ötv, %18 kdv hesabı yapılabilir. Xbox Series X 6500 civarı bir fiyata sahip şuanda. Series s 3500 e gidiyor. Yani Ps5 dijital sürüm 4500 lira civarı olabilir. Diskli PS5 ise 6899 lira civarı olablir. 7299 lira bile olabilir. Bize konsol kaçtan giriyor bilmiyoruz.

Geçen bir oyun satıcısı 69 euroluk oyunu 45 euroya toptan aldığından bahsetmişti. Yani aslında bu konsol bize avrupa için vergilendirilmiş 499 € luk fiyattan gelmiyor. Vergiden arındırılmış direkt çıkış fiyatına geliyor. Kar marjı vs derken 400 euro altına gelmesi lazım.

Bekliyoruz efem.

Tags:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

Re: PlayStaiton 5 Türkiye Stok Tarihi ve Yeni Fiyat

#2 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Ps5 exc. oyunlar ve dual sense sayesinde çok satacak. Yine söylüyorum dual sense efsane.. Fiyatın düşeceğini sanmıyorum düşsede zaman içerisinde yine pahalılaşır zamanında Ps4'ü 1300 TL'ye almıştım şimdi 2.eli 2000 TL. Sadece stok sorunundan dolayı bile fiyat düşmeyebilir üretim kapasitesi artmasına rağmen Sony yetiştiremiyor. Önemli bi nokta da geriye dönük uyumluluk yoksa daha ağır gidebilirdi satışları. Bir kaç ay daha stokların açıldığı gibi anında tükeneceğini düşünüyorum.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 16 Oca 2021 19:21 Ps5 exc. oyunlar ve dual sense sayesinde çok satacak. Yine söylüyorum dual sense efsane.. Fiyatın düşeceğini sanmıyorum düşsede zaman içerisinde yine pahalılaşır zamanında Ps4'ü 1300 TL'ye almıştım şimdi 2.eli 2000 TL. Sadece stok sorunundan dolayı bile fiyat düşmeyebilir üretim kapasitesi artmasına rağmen Sony yetiştiremiyor. Önemli bi nokta da geriye dönük uyumluluk yoksa daha ağır gidebilirdi satışları. Bir kaç ay daha stokların açıldığı gibi anında tükeneceğini düşünüyorum.
Fiyat düşüşü kesin abi. Güncel fiyatlar iki üç haftaya belli olur stok gelir sonra. Pahalılaşır ancak iki üç seneye ancak 8399 lirayı bulur. Vergi gerçekten çok yüksekti. Bu insanı *** yerine koymaktı başka bir şey değil. Hem üretmiyorsun hem ekstra vergi koyuyorsun.

Geriye uyumluluk olmasaydı yine satardı. Zira Sony wxc için garanti veriyor. Geriye uyumluluk harika bir şey ancak asık suratlı japon Sony yöneticileri belki de pazarlama amacıyla geriye uyumluluğu getirdi. Ps1-4 arası tğm kosnolların uyumluluğu gelebilirdi ama gelmedi. En azından disk desteğini verdiler. Sadece dijital geriye uyumlu bile diyebilirdi sony.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 16 Oca 2021 19:37
aknctn yazdı: 16 Oca 2021 19:21 Ps5 exc. oyunlar ve dual sense sayesinde çok satacak. Yine söylüyorum dual sense efsane.. Fiyatın düşeceğini sanmıyorum düşsede zaman içerisinde yine pahalılaşır zamanında Ps4'ü 1300 TL'ye almıştım şimdi 2.eli 2000 TL. Sadece stok sorunundan dolayı bile fiyat düşmeyebilir üretim kapasitesi artmasına rağmen Sony yetiştiremiyor. Önemli bi nokta da geriye dönük uyumluluk yoksa daha ağır gidebilirdi satışları. Bir kaç ay daha stokların açıldığı gibi anında tükeneceğini düşünüyorum.
Fiyat düşüşü kesin abi. Güncel fiyatlar iki üç haftaya belli olur stok gelir sonra. Pahalılaşır ancak iki üç seneye ancak 8399 lirayı bulur. Vergi gerçekten çok yüksekti. Bu insanı *** yerine koymaktı başka bir şey değil. Hem üretmiyorsun hem ekstra vergi koyuyorsun.

Geriye uyumluluk olmasaydı yine satardı. Zira Sony wxc için garanti veriyor. Geriye uyumluluk harika bir şey ancak asık suratlı japon Sony yöneticileri belki de pazarlama amacıyla geriye uyumluluğu getirdi. Ps1-4 arası tğm kosnolların uyumluluğu gelebilirdi ama gelmedi. En azından disk desteğini verdiler. Sadece dijital geriye uyumlu bile diyebilirdi sony.

Geriye uyumluluk olmasaydı satardı ama bi nebze oyun yok ki bahanesini kaldırdı ortadan olumlu yönde etkisi oldu demek istedim. Düşüş dediğin gibi olur ama ben kısa sürede yine PS5 fiyatları artar diye düşünüyorum. PS4 fiyatı ekstra vergi koyulmadan bile arttığı için böyle güzel bir konsolun fiyatının artacağını düşünüyorum.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Fiyat konusunda bunları gözlemleyince haklısın abi ancak atladığın bir nokta var; [mention]aknctn[/mention]

ps4 ilk çıktığında euro ne kadardı? 2,95 diyelim. Vergi ıvır zıvır bize 1399 liraya kakalamışlardı. Sonra ne oldu? Euro 2018 civarı hop 7 lira oldu. Her şeye zam geldi.

PS5 çıkışında euro ne kadardı? 25 aralık alırsak 9,30 civarı. 499€ * 9,30 = 4640₺ eder. Peki ya şimdi? Euro 9,03. 9,03 * 499€ = 4505.97 eder. Vay arkadaş ne para veriyormuşuz yaw? 4505 liralık konsola 8300 lira vermek. Vay anasını. Her neyse ne diyorduk? :mrgreen:

Unuttum. Ben bu hesabı niye yapmıştım ZZZ

Kısaca fiyat 6500 lira bekliyorum şahsen. Vergi cenneti ülke: Türkiye. KDV + ÖTV(neymiş konsol lüks tüketimmiş vay anasını) + Gümrük + bir gümrük daha.

İki aya stoklara girer ve fiyat düşerde bizde şu muhteşem Dualsense i deneyimleme imkanına erişiriz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 18 Oca 2021 20:17 Fiyat konusunda bunları gözlemleyince haklısın abi ancak atladığın bir nokta var; @aknctn

ps4 ilk çıktığında euro ne kadardı? 2,95 diyelim. Vergi ıvır zıvır bize 1399 liraya kakalamışlardı. Sonra ne oldu? Euro 2018 civarı hop 7 lira oldu. Her şeye zam geldi.

PS5 çıkışında euro ne kadardı? 25 aralık alırsak 9,30 civarı. 499€ * 9,30 = 4640₺ eder. Peki ya şimdi? Euro 9,03. 9,03 * 499€ = 4505.97 eder. Vay arkadaş ne para veriyormuşuz yaw? 4505 liralık konsola 8300 lira vermek. Vay anasını. Her neyse ne diyorduk? :mrgreen:

Kısaca fiyat 6500 lira bekliyorum şahsen. Vergi cenneti ülke: Türkiye. KDV + ÖTV(neymiş konsol lüks tüketimmiş vay anasını) + Gümrük + bir gümrük daha.

İki aya stoklara girer ve fiyat düşerde bizde şu muhteşem Dualsense i deneyimleme imkanına erişiriz.

Beyin yaktın resmen hayırlısı diyorum konuyu kapatıyorum :lol:
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
siyah.jack
Moderatör
3
Ruh hali:
Teşekkür etti: 17 kez
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen siyah.jack »

omrkcmn yazdı: 18 Oca 2021 20:17 Fiyat konusunda bunları gözlemleyince haklısın abi ancak atladığın bir nokta var; @aknctn

Euro 2,95 kende kazıklanıyorduk

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 35 kez
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

Çöp dahi olsa alıp kenara koyacaksın pahalı demiyeceksin bu ülkede düşen tek şey TL'nin değeri olur.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Türkiye

#9 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Dijital sürüm bu ay 5999₺'den geliyor.

Diskli sürüm 7499₺'den geliyor fiyatlar güncellendi. https://www.hepsisony.com/sony-playstat ... un-konsolu

Bu ay büyük stok geliyor sanırım. Umuyorum şu stokçu *** abanıp aldığını 12 bin liradan satmaz.

Ülke ekonomisi zaten berbat vergi üstüne vergi gelmeye devam ediyor. Konsol vergisi adı altında %120 vergi gelmeden almak lazım. Oyunlarıda 12 taksitle hallederiz artık.....

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#10 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 02 Şub 2021 14:34 Dijital sürüm bu ay 5999₺'den geliyor.

Diskli sürüm 7499₺'den geliyor fiyatlar güncellendi. https://www.hepsisony.com/sony-playstat ... un-konsolu

Bu ay büyük stok geliyor sanırım. Umuyorum şu stokçu *** abanıp aldığını 12 bin liradan satmaz.

Ülke ekonomisi zaten berbat vergi üstüne vergi gelmeye devam ediyor. Konsol vergisi adı altında %120 vergi gelmeden almak lazım. Oyunlarıda 12 taksitle hallederiz artık.....

Diskli versiyonun fiyatı düşmesi güzel ama disksiz versiyon daha ucuz olmalıydı 5999TL çok.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Türkiye

#11 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 02 Şub 2021 16:35
omrkcmn yazdı: 02 Şub 2021 14:34 Dijital sürüm bu ay 5999₺'den geliyor.

Diskli versiyonun fiyatı düşmesi güzel ama disksiz versiyon daha ucuz olmalıydı 5999TL çok.
Kesinlikle ama şu ortamda daha iyi fiyat olamazdı gibi. Yakında kafayı yiyeceğiz herhalde. yedi bin lira konsollar, yediyüz lira oyunlar...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Playstation 5” sayfasına dön