Kontorland PS4 Kol İncelemesi

Playstation 4 Hakkında Herşey

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

Kontorland PS4 Kol İncelemesi

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Kontorland PS4 Kol İnceleme, Kontorland PS-4101 Playstation 4, PS4 Uyumlu Kol, Kontorland PS-4101 PS4 Kol Video İnceleme

Merhabalar,

DS4 fiyatlarının yüksek olması ve genelde ilk Playstation alımında kutudan yalnızca bir tane DS4 çıkması, kullanıcıları çoğu zaman muadillerine, yan sanayi üretim yapan farklı markalara itiyor. Gerek deneme amaçlı gerekse de bazı oyunlarda ikinci partner için bir tane Kontorland PS4 kolu sipariş ettim. Ben alırken fiyatı 120 TL'idi. Çok tereddüt ettim fakat aldıktan sonra çokta korkmaya gerek olmadığını fark ettim. Benim aldığım model Kontorland PS-4101 Playstation 4 (Ps4) Kablolu Gamepad modeli. Tabi ki orijinal DS4 kadar hassas ve kaliteli değil ama kötü veya kalitesiz de değil. Kullanılan malzemeler oldukça kaliteli duruyor yani en azından fiyatına ve yan sanayi bir ürüne göre.

Şunuda belirteyim benim şansımamı bilemiyorum ama analoglardan bir tanesi bazen gıcırdama yapıyor. Bu hassasiyet farkı veya tepki farkı yaratmıyor sadece bazen ses gibi düşünün.
Kontorland PS4 Kol.jpg
Kontorland PS4 Kol.jpg (189.14 KiB) 13751 kere görüntülendi
Titreşim özelliği tabi ki mevcut ve Touchpad aktif olarak çalışıyor biraz seri tepki veriyor ayrıca analoglar da güzel ama sadece biraz sert. Zaman içerisinde alışılamayacak gibi değil birde oynadığınız oyuna göre hassasiyet ayarlarını yaparsanız keyifle oyun oynayabilirsiniz.

Bazıları yorumlarda bir süre sonra bağlantı kopmasından bahsetmiş ve çözüm olarak sitesinden bilgisayara bağlayıp güncelleme önerilmiş ama Fallout 4 ve Street Fighter oyunlarında ben herhangi bir sorun yaşamadım.

Tasarımı ise yine beklentimin üzerindeydi. Ele oturan, rahatlık hissi veren ergonomik bir yapısı var. Orijinal bir DS4 alamıyorsanız bunu tavsiye edebilirim. Pişman olmayacaksınız. Fakat ömrü konusunda size bir şey söylemem çünkü sürekli oynamam lazım ve bunun için uzun bir deneyimleme zamanı gerekiyor.

Kontorland PS-4101 PS4 kolu ile DS4'ü aynı anda bağlayarak, iki kişi aynı anda oyun oynamak için PS4 üzerinde birde misafir oturumu açmanız gerekmektedir. Aksi taktirde ya sadece DS4 ya da Kontorland PS-4101 ile oynayabilirsiniz.

Birde Kontorland PS-4102 PS4 kablosuz kol modeli mevcut. Fiyatı satıcıya göre 180 ile 220 TL arasında değişiyor. İtiraf etmeliyim ki çok güvenemediğimden ve çok fazla kullanmayacağımdan ben kablolusunu tercih ettim ancak beklentimin üzerinde olacağını bilseydim kablosuz modeli tercih edebilirdim.

Resim

Tags:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Teşekkür etti: 188 kez
Türkiye

Re: Kontorland PS4 Kol İncelemesi

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Kablosuz olsaydı almayı düşünürdüm. DS4 beni çok rahatsız ediyor. L2 basarken çat çat ediyor. Bazen sinirlenince sert basıyorum galiba ondan böyle oldu :P Çarpı ve diğer tuşlarda bazen geç tepki veriyor. Fiyatı uygun. İlk cümlede dediğim gibi...

Benim unutamadığım tek kontrolcü Xbox 360 Kolu. Efsaneydi. Hala daha öyle benim için. Xone için de aynı şeyi söyleyebilirim. Bu kolda onlara benziyor.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Kablosuz modeli var yazımın sonunda belirtmiştim deneyebilirsin.

Valla sinirle agrasif davranışlara en iyi dayanacak kol bence DS4 ama tasarım olarak geliştirilmeye ihtiyacı var bu doğru :lol:

Xbox kollarında beni kulaklık çıkışı etkilemişti sonra DS4'e de geldi.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Teşekkür etti: 188 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 13 Eki 2019 23:28 Kablosuz modeli var yazımın sonunda belirtmiştim deneyebilirsin.

Valla sinirle agrasif davranışlara en iyi dayanacak kol bence DS4 ama tasarım olarak geliştirilmeye ihtiyacı var bu doğru :lol:

Xbox kollarında beni kulaklık çıkışı etkilemişti sonra DS4'e de geldi.
O kadar okumamıştım. İyiymiş aslında.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Eğer alırsan burada bir tanıtımda senden bekliyorum :D

[mention]omrkcmn[/mention]
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
TheAssgardian
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 9 kez

#6 Okunmamış mesaj gönderen TheAssgardian »

Aynı koldan sipariş verdim bugün kargolandı. Gelsin buraya deneyimlerimi ben de yazayım :D Biraz geç oldu ama sorayım, üzerindeki haporlör çalışıyor mu?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

:lol: [mention]TheAssgardian[/mention] özlettiniz kendinizi hoş geldiniz. Hoparlör Worl of Tanks oynarken çalıştı. Geçende biri bana Jiroskop var mı diye sordu onu denemek aklıma gelmemişti tekrarda deneme fırsatım olmadı. Dediğin gibi sende deneyimlerini paylaşırsan burada çok güzel olur. Bekliyoruz bakalım merak ettim memnun kalacak mısınız :D
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
TheAssgardian
4
Ruh hali:

#8 Okunmamış mesaj gönderen TheAssgardian »

aknctn yazdı: 06 Nis 2020 14:14 :lol: @TheAssgardian özlettiniz kendinizi hoş geldiniz. Hoparlör Worl of Tanks oynarken çalıştı. Geçende biri bana Jiroskop var mı diye sordu onu denemek aklıma gelmemişti tekrarda deneme fırsatım olmadı. Dediğin gibi sende deneyimlerini paylaşırsan burada çok güzel olur. Bekliyoruz bakalım merak ettim memnun kalacak mısınız :D
Hoşbuldum, bakalım onu da ben deneyip yazayım buraya :D

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
KurtCobain
3
Ruh hali:

#9 Okunmamış mesaj gönderen KurtCobain »

[mention]aknctn[/mention] [mention]TheAssgardian[/mention]
Arkadaşlar bende bu koldan almak istiyorum lakin sizlere kullanan kişilere bir soru sormak istiyorum.
Orjinal dualshock 4 leri pc ye ''DS4 Windows'' programıyla kablolu bir şekilde bağlayınca gecikmesi 4 ms çıkıyor.
Doubleshock 4 gibi çakma Ds4 bağlayınca bu gecikme 2 kat artarak 8 ms ye çıkıyor.
Benim merak ettiğim bu kolda durum nasıl ? Gecikme oranı kaç ms ? Eğer Ds4 ile aynıysa bu mükemmel.
Kullananlar elinde olan varsa çok rica ediyorum deneyebilirler mi ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#10 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Aramıza hoş geldin [mention]KurtCobain[/mention] bahsettiğiniz program ms gecikme bildirimini gösteriyorsa deneyip sonucu buraya yazarım. Başka bir yöntemi varsa anlatırsanız ona göre yaparım.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
KurtCobain
3
Ruh hali:

#11 Okunmamış mesaj gönderen KurtCobain »

aknctn yazdı: 07 Nis 2020 17:34 Aramıza hoş geldin @KurtCobain bahsettiğiniz program ms gecikme bildirimini gösteriyorsa deneyip sonucu buraya yazarım. Başka bir yöntemi varsa anlatırsanız ona göre yaparım.
Hoşbuldum hocam. Başka bir programla ölçülüyor mu bilmiyorum malesef. Bu program aynı zamanda DS4 ve tüm muadillerini pc deki tüm oyunlarda oynamamızı sağlıyor.
Tarif isterseniz eğer ; Programı kurunuz. Ds4 ü pc ye kablolu bir şekilde bağlayın. sonra programı açın. Controllers sekmesinde kol görünmesi gerek. Görünüyorsa kol sorunsuz bağlanmıştır. O kısımda mavi renk var onun yanında edit'e tıklıyorsunuz. Ardından Controller Readings'e tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkacaktır o bölüm. Orada input delay gecikmesini gösteriyor. Analoglarda arıza var mı onu tespit edebilirsiniz. Müsait olduğunuzda yaparsanız çok sevinirim.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#12 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

DS4 Windows programını kurdum ama Kontorland'i görmüyor. DS4 Windows video anlatımlara baktım aynen uyguladım yinede görmedi. Gamepad olarak Windows görüyor kendi test bölümünde tuşlara dokununca tepkileri gösteriyor ama ms olarak değer göstermiyor. Geçenlerde de State of Decay oynıyım dedim oyun kontorland'i algılamadı. [mention]KurtCobain[/mention]
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
TheAssgardian
4
Ruh hali:

#13 Okunmamış mesaj gönderen TheAssgardian »

Ürün bugün elime ulaştı. Yalnız touchpad çalışmıyordu, update indirdim ve 70 de usb bağlantısı kopuyor ve update failed diyor. Şu an gamepad hiç çalışmıyor.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#14 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

TheAssgardian yazdı: 08 Nis 2020 14:18 Ürün bugün elime ulaştı. Yalnız touchpad çalışmıyordu, update indirdim ve 70 de usb bağlantısı kopuyor ve update failed diyor. Şu an gamepad hiç çalışmıyor.
Ben almadan önce bağlantı kopuyor yorumları ile karşılaştım ama güncelleme yapınca düzeliyor demişlerdi. Ben aldım herhangi bir kopma sorunu yaşamadım ve güncelleme de hiç yapmadım sorunsuz çalışıyor. Sizin aldığınızda teknik bir arıza olmasın? Açıkçası gamepad yan sanayi olarak iyi. Değiştirmeyi deneyin satıcı ile bağlantı kurun. Bu arada da güncelleme olayını araştıralım bakalım benzer sorun yaşayanlar var mı. Bir şey bulursam yazarım buraya. Üzüldüm dostum ya.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
TheAssgardian
4
Ruh hali: