DUYURULAR!
  • Forumumuzda artık her mesajınızda görüntülenen profil bilgileri alanında, varsa Steam durumunuz da görüntülenebilecek! Detaylar için tıklayınız.
  • Artık profilinize hazır avatar galerisinden avatar resmi ekleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.
  • Yeni eklenen "Notlar" özelliğini kullanarak hesabınızda herhangi bir konuda kolaylıkla not tutabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.

Steam Statu Durumu

Yenilik ve uyarılarla ilgili duyuruları buradan takip edebilirsiniz.
Kilitli Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Site Admin
Makaleler: 0
Mesajlar: 135
Kayıt: 09 Nis 2019 11:24
Ruh hali:
Teşekkür etti: 5 kez
Teşekkür edildi: 12 kez
Turkey

Steam Statu Durumu

Mesaj gönderen teknofenomen »

Forumumuzda artık Steam hesabınıza ait Steam Statu durumunu her mesajda gösterilen sağ taraftaki profil bilgisi alanında görüntüleyebilir ve forumumuzdaki üyeleri de görüntülediğiniz Steam Statu alanından Steam hesabınıza arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Örnek
Steam Profil 2.png
Steam Profil 2.png (273.63 KiB) 3382 kere görüntülendiBu İşlem Güvenli Mi?

Bu işlem Steam'in onaylamadığı ya da illegal bir işlem değildir!

Bu işlem için sizden Steam Hesap bilgilerinizi/şifrenizi girmeniz veya tarafımızca Steam Hesap bilgileriniz/şifrenizin istenmesi kesinlikle söz konusu değildir!

Herhangi bir kullanıcının bu işlem için sizden TeknoFenomen Forum veya Steam Şifrenizi istemesi durumunda kesinlikle paylaşmayınız! Web sitemizin veya forumumuzun bir çalışanı olarak kendini gösterenlere dahi kesinlikle inanmayın ve şifrelerinizi paylaşmayın! Biz hiç bir koşulda sizden bu bilgilerinizi istemeyiz/isteyemeyiz! Bunu sadece Steam Web bilgi beslemesi olarak düşünebilirsiniz.

Profil bilgilerinizi düzenleme alanından Steam Statu durumunu bağlarken Steam size şu sayfayı gösterir!
Steam API.png
Steam API.png (86.64 KiB) 3386 kere görüntülendi

Steam'in forumumuza bu bilgiyi aktarımı Steam API key ile sağlanmaktadır. Bu bilginin alımını sağlamak için gönüllülük esasına dayanan 3. taraflarca geliştirilmiş Php tabanlı ücretsiz bir site eklentisi ile sağlamaktayız. Web sitemize standart güvenlik önlemlerini uygulamaktayız ancak bu 3. taraf eklentinin güvenliğini garanti edemeyiz. Bu durumda sorumluluğun size ait olduğunu açıkça beyan etmek isteriz.

Profil Alanında Steam Statu Durumu Nasıl Kullanılır?
Forumumuza giriş yaptıktan sonra "Profil bilgilerini düzenleme" bölümünün sol alt kısmında "Link Steam account" sekmesini göreceksiniz. Ona tıkladıktan sonra resimdeki ekranı göreceksiniz;
Steam profil.png
Steam profil.png (21.08 KiB) 3386 kere görüntülendi

Türkçesi; Steam durumunuzun profilinizde görüntülenmesini sağlamak için Steam hesabınızı forum hesabınıza bağlayın.
Ardından Steam logosuna tıkladığınızda sizi Steam sayfasına yönlendirecek ve "Steam sayfanızda" oturum açmanız istenecek. Oturum açma ekranını şu şekilde göreceksiniz;
Steam API.png
Steam API.png (86.64 KiB) 3386 kere görüntülendi

"Oturum aç" dedikten sonra işlem tamamlanmış olacak. Artık her mesajınızda profil resminizin altında yer alan bilgilerin alt kısmında Steam Statu durumunuzu herkes görebilecek. Bu konuda çeşitli ayarları (Profil görüntülenmesi vb.) Steam üzerinden yapabilirsiniz.

Steam Api Hakkkında Bilgi Sayfası
https://steamcommunity.com/dev?l=turkish


"Google Translate ile Çevrilmiştir"
image.png
image.png (158.77 KiB) 3386 kere görüntülendi“Duyurular” sayfasına dön