Uncharted Kayıp Miras'ı Tavsiye Eder Misiniz?

PS4 İçin Oyun Tavsiyeleri

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

Re: Uncharted Kayıp Miras'ı Tavsiye Eder Misiniz?

#16 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 10 Nis 2020 13:00
aknctn yazdı: 10 Nis 2020 11:55 Çok doğru tespitler yapıyorsun @omrkcmn seninle oyun yorum programı yapmam lazım :shock: huhuuu güzel fikirr :lol:

Dediğin gibidir The Last of Us 2 sonrasında çıkacak oyun çoktan belirlenmiştir. ND böyle başarılı yapımların arkasını boş bırakmız planları kesin vardır. Cd Project Red Witcher ile ortalığı yıktıktan sonra Cyberpunk 2077'yi sürecek şimdi piyasaya ardından yeni Witcher gelecekmiş bilgi doğrulandı. Ya Ömer bu arada sen nasıl Witcher 3'ü oynamadın ya hayret ediyorum sana...
Abi şimdi ilk sebep alamıyorum. Malum virüs var yoksa takasa çıkağım. Oyun beni sadece Türkçe olması dolayısıyla çekiyor. Abimin PS4'ünde oynadığım zaman bana karakter odun gibi gelmişti birde. Ha birde yanlış anlaşılmasın aşırıya kaçan cinsellik bir filmden ve oyundan tamamen soğumama sebep oluyor. onları gördükten sonra oyundan bayağı soğumuştum. Mesela Tlou Left Behind DLC'sinde Ellie'nin Lezbiyen olmasını bu derece vurgulanması fazlasıyla rahatsız ediciydi. Ha yobazlık deyin ha geri kafalılık. Cinsellik unsuru hayvanlaşmak için var edilmemiştir. Buraya nereden geldim bilmiyorum herneyse... :oops:

Madem herkes mutlaka oyna diyoryoutube serisi varsa Türkçe bir iki videoya bakayım hoşuma giderse alıp oynayacağım söz :D

Oyun muhabbeti edebiliriz hocam. Yazı üzerinden :roll: Konuşma yeteneğim yazım kadar net değil. Bu sebeple bolca yazarım.

Yine bir anımı paylaşmak istiyorum; üniversitede bir derste oyun bapımlılığı üzerine hocamızla tartışmaya başlamıştık (tartışma kavga manasında değil). Saygı değer hocamıza Multiplayer oyunların sigara, uyuşturucu, yetişkin filmler gibi olduığunu belirtip bağımlılık yaptığını, lakin hikaye tabanlı oyunların kesinlikle bağımlılık yapmayacağını anlatmış sınıf bu muhabbetim üzerine bayağı şaşırmıştı. Destekler gelmişti vs. Allah affetsin oyunlarla çok haşir neşir olduk. Bir başka günahımız da o olsun :mrgreen: Kendimizce birikimimiz var. Tabi bir Sinan Akkol, Talha Aynacı, ne bileyim Göktuğ Yüksel, Faruk Akıncı ve de Enis Kirazoğlu olmasakda... Birde yazılım sektöründe olunca insan daha çok şey bilmeye başlıyor.
:lol: :lol: Allah iyiliğini versin ya. O konulara kimi zaman giremeyebiliyorsun tercihi sana bıraktığı zamanlar oluyor merak etme. O oyunda ruh, hikaye çok güzel insanları mest eden bu zaten. The Witcher 3 Wild Hunt 28 milyon adet sattı ve yine Witcher 3'ün yıllık bazda satış rakamları 2015'de 9.4 milyon, 2016'da 4.1 milyon, 2017'de 4.4 milyon, 2018'de 3.5 milyon, 2019'da 6.6 milyon adet. Karakter geliştirilebilirdi belki daha iyi olabilirdi ama inan hikayeye kapılıp gidince gözün görmeyecek. Ve oyunu bir süre oyna biraz ana hikayede ilerle biraz yan görevleri yap öyle kararını ver. Ben Witcher serisi ile ilk defa Witcher 3'le karşılaştım sonra Star Wars gibi geriye doğru gidip 2 ve 1'i oynamaya başladım :lol: Ardında da kitaplarını alıp okumaya başladım düşün.

The Last of Us'daki Ellie'nin lezbiyen olduğunu gösteren sahneye gelince evet şaşırdım ama yadırgamadım uzatmadılar zati geçti gitti ama o oyunda beklemiyodum öyle diyim. Ama görünen o ki sen çok beğendin ve hikaye baskın geldi.

Multiplayer oyunları hiç sevemedim bir tek World of Tanks hariç. Bana oyun sağlam bir hikaye, senaryo olacak. İlginç bir yaklaşım aslında doğru olabilir multiplayer oyunda amaç başkasını öldürmeye çalışmaktan öteye gitmiyor :D Bu arada masum bir günah olduğunu düşünüyorum :mrgreen:
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

Re: Uncharted Kayıp Miras'ı Tavsiye Eder Misiniz?

#17 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

[mention]omrkcmn[/mention] Bu arada yorumculuk işini düşünelim!!
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“PS4 Oyun Tavsiyeleri” sayfasına dön