Arabam.com Trink Sat Deneyimim

İncelemeler, Haberler, Fikir Alışverişi, Tavsiyeler ve Daha Fazlası

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Arabam.com Trink Sat Deneyimim

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Arabam Trink Sat Güvenilir Mi? Arabam Trink Sat Nedir?

Aracımı arabam trink sat sistemi ile sattım ve işleyişi merak edenler için burada deneyimimi paylaşmak istedim.

Arabam.com'un trink sat uygulaması geçtiğimiz Nisan ayında başlamış ve kullanıcılar tarafından yüzlerce araç bu şekilde satılmış. Benim bundan 1 hafta önce haberim oldu. Bende arabamı satmak istiyordum ve konuyu biraz araştırdım.

Sistem şöyle işliyor;
Arabam.com'un trink sat linki 'nden aracınızın model, yıl, km, varsa tramer kaydı tutarı ve yine varsa boyalı, değişen parçaları belirtiyorsunuz ve sistem bu bilgilere göre araç değerini hesaplıyıp size bir fiyat gösteriyor. Kabul ederseniz randevu al butonuna tıklıyorsunuz ve randevu tarihini seçtikten sonra sizi anlaşmalı bi oto ekspertize yönlendiriyor. Listeden size en yakın ekspertizi seçiyorsunuz ve randevu saatinizde orada bulunuyorsunuz. Bahsettiğim şekilde ayarlamalarımı yaptım 1 saat erkenden gittim şansıma boşluk vardı arabamı aldılar içeri kontrol etmeye başladılar. Tabi önce şu konuda uyarıyorlar şayet internetten başvururken belirttiğiniz problemler, kusurlar dışında bir şey çıkarsa ona göre fiyat kırılacak ve kabul ederseniz işlemler devam edecek diye. Bende tamam dedim ardından ilk önce kaporta ve iç aksama baktılar. Ben 2 parça boya var sanıyordum ve o şekilde belirtmiştim ancak 4 parça boya çıktı. Bana ilk başvurumda verdikleri fiyat 34 bin TL'idi. Ekstra 2 parça daha boya çıkınca ki biri kaputta ve diğeri kapıdaydı, iç aksamdaki bazı deformasyonlarda dahil 1000 TL fiyat kırdılar. bu aşamada sizi uyarıyorlar aracınızın kaporta ve iç aksam durumu bu 1000 TL fiyat kırılacak kabul ediyorsanız mekanik kısma bakılacak şeklinde. Kabul edersiniz etmezsiniz, pazarlık yapar itiraz edersiniz bu size kalmış bir durum. Boyadan dolayı fiyat kırılırken boyanın nerede olduğu boyutu vs bunlar göz önünde bulunduruluyor. Örneğin kaputtaysa arkadaki kısımlara göre daha fazla fiyat kırılıyor.

2. adıma geçtiyseniz (ki ben tamam devam edin dedim) yani boya ve iç deformasyondan fiyat kırıldıysa ve kabul ettiyseniz mekanik ve alt kısma bakılıyor. Eğer motor kapağı açıldıysa veya motorun alt kısmı söküldüyse direk iptal sebebi aracınızı almıyorlarmış bana öyle söylediler ve o konuda uyardılar. Sadece sandık motor takıldıysa yani direk değişim olduysa o zaman alıyorlarmış. Gerekli kontroller yapıldı motordan da bazı kusurlar çıktı ve yine fiyat kırıldı bunu da bana kabul ediyor musunuz diye sordular. Açıkçası pek itiraz edemeyeceğim durumlar vardı ama ben yine direk pes etmedim mantıklı bir şekilde olanı biteni tartıştım ve en son 31.500 TL'ye anlaştık. Bu işlemler sırasında araçta çıkan kusurları ekspertiz raporu ile birlikte orada bulunan arabam.com yetkilileri direk genel merkeze aktarıyorlar ve orası değerlendirme yaparak ne kadar fiyat düşüleceğini eksperdeki yetkiliye bildiriyor. Yani sizin görüştüğünüz kişi fiyata karar veremiyor. Benim taleplerimde genel merkeze iletildi ve geri dönüş beklendi.

Oradan çıkıp hızlı bir şekilde notere geçtik. Alım satım işlem ücretini onlar ödedi. Notere gitmeden önce iban banka hesap bilgilerimi aldılar noter işlerini halletmemizin ardından gerçekten denildiği gibi 1 saate mesaj geldi ve para hesabıma yatmıştı.

Tereddütler
Gitmeden önce bu konu hakkında varsa yorum ve şikayetleri merak edip araştırdım. Özellikle şikayetvar.com'da birazcık arabam.com trink sat şikayetlerine rastladım. Bakmadan fiyat biçtiler, bu araba bu kadar etmez dediler vs gibi. Ben böyle bir şeyle karşılaşmadım özellikle bakılmadan hiç bir şey diyemeyiz dediler. Kimiside çok fazla fiyat kırıldığından bahsetmiş ama bana nedensiz fiyat kırılmadı. He ama olan arıza veya herhangi bir soruna normalin üzerinde fiyat kırıyorlar derseniz o sizin tasarrufunuz. Oraya kondisyonu gayet iyi bir araba götürürseniz eksi yönleri varken artı yönü çok çok varsa zaten uçuk rakamlar kırmıyorlar. Olay tamamen aracınızın durumu ve sizin yaklaşımınızla alakalı.

Trink Sat Uygulamasında Muhatap kim?
Arabam.com trink sat uygulaması için Otorapor Ekspertiz ile anlaşmış. Ben İstanbuldayım en azından burda böyle başka şehirlerde de aynı ekspertiz firması mı bunu bilemiyorum.

Anlaşmalı ekspertiz firmasının adresi ve bilgileri size internetten başvurduktan sonra sms olarak geliyor ve oraya gittiğinizde arabam.com trink sat uygulamasından randevunuz olduğunu söylüyorsunuz. Sizi, yetkili ekspertize arabam.com tarafından gönderilmiş yetkili çalışanı karşılıyor. Araç sahibi olarak ruhsatınızı veriyorsunuz işlemler başlıyor. Yani ekspertiz firması sadece araca bakmakla yükümlü. Aracınızın ekspertiz raporunu çıkartıyorlar ve orada bekleyen arabam.com yetkilisine raporu sunuyorlar ve tüm işlemleri onlarla yürütüyorsunuz.

Sonuç Olarak
Sonuç olarak ben trink sat sisteminden memnun kaldım. Araç detaylarını, kusurlarını, neye ne kadar fiyat kırıldığını ve yetkililerle görüşme detaylarını bazı politikaları ihlal etmemek adına net olarak açıklayamıyorum. Aracımın piyasa değeri ve ekspertiz sonucunda verilen fiyat benim için idealdi.

Anahtar kelimeler: arabam.com trink sat ekşiarabam.com trink sat şikayetarabam com trink saat yorumtrink sat yorumtrink sat yorumlararabam.com trink sat ticariaraba satarabam.com yorumlar
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

“Otomobil Genel” sayfasına dön