Cyberpunk 2077 mi Witcher 3 mü?

Konu Dışı, Sohbet Tartışma

Moderatör: aknctn

Koza
Makaleler: 0
4
Ruh hali:

Cyberpunk 2077 mi Witcher 3 mü?

#1 Okunmamış mesaj gönderen Koza »

Cyberpunk 2077 mi Witcher 3 mü.jpg
Cyberpunk 2077 mi Witcher 3 mü.jpg (497.18 KiB) 6544 kere görüntülendi

Cyberpunk 2077 mi Witcher 3 mü? Sizce hangisi daha iyi olur? Şimdiden iki oyun aynı kategoride değil kıyaslanmaz ki diyecek olanları tahmin edebiliyorum. Kastım Cd Projekt Red, Witcher 3'de olduğu gibi detaylar ve açık dünya sunabilecek mi? Bize Witcher 3'ü sevdiren şey Cyberpunk 2077'de olacak mı?

Şuan elimizde olan Cyberpunk 2077'nin Witcher 3'e göre daha küçük bir haritaya sahip olacağı ama bunun yanında kapsamlı bir dünyaya sahip olacağı! Yani harita küçük (Witcher 3'e göre) belki ama açık ve kapsamlı dünyası ile iddialı!

Witcher 3'e baktığınız zaman haritası büyük belki ama düşündüğünüzde şehir ve kasabalardan ziyade haritanın çoğunu araziler, tepeler oluşturuyordu. Cyberpunk'da ise harita daha küçük olacak olsa da, dar sokaklarla dolup taşmış şehirler ve yüksek binaları bence bize daha büyük bir dünya sunacak. Bu da oyunu ve haritasını kompleks yani karmaşık bir dünya olarak kılıyor. En azından Cyberpunk 2077 trailer ve görsellerden, incelemelerden anlaşılan şuanlık bu.

Ayrıca Cd Projekt Red, Witcher 3'ün hakkını fazlasıyla vererek bizlere hatırı sayılır genişleme paketleri sundu. Bunu yine yapacaktır. Cyberpunk 2077'de genişleme paketleri olacağı dedikodusu dolaşıyor. Firmadan Alvin Lui bazı açıklamalarında buna açık kapı bırakmıştı. Şayet genişleme paketleri yayınlanırsa Cyberpunk 2077 dünyası daha da genişleyecek demektir. Burada kastım fiziksel olarak harita değildi ama oynayanlar hatırlarsa Witcher 3'de Blood and Wine DLC'si ile harita fiziksel olarak büyümüştü. Sizce gelecek olan DLC'ler ile aynı şehirlerde yeni görev ve hikayeler mi olur yoksa yeni bir şehirde yeni bir hikaye mi?

Oyunun tam olarak açık dünya severlere hitap edeceğini düşünüyorum. Çizgisel oyun severleri de biraz sıkabilir! Yine de denenmesi taraftarıyım bu arada çizgisel oyun sevenler acaba Witcher 3'ü denedi mi? Eğer denedilerse açık dünya sevmemelerine rağmen Witcher 3'ü nasıl buldular yorum olarak yazabilirler mi??

Cyberpunk 2077, Xbox One, Playstation 4 ve Pc platformları için gelecek. Grafikler konusunda Cd Projekt Red'e güveniyorum ama şuan ki sahip olduğumuz teknolojide yani burada demek istediğim kullanılan yaygın donanım seçeneklerinde FPS düşüşleri kaçınılmaz olacaktır. Özellikle Xbox ve Playstation'da. Yeni nesil Xbox ve Playstation çıksaydı böyle düşünmezdim. Pc için ise bu linkten minimum sistem gereksinimlerine bakarak kararı siz verin http://teknofenomen.com/forum/viewtopic ... 604a9bbf52

Cyberpunk 2077 Pc ve Playstation 4'de Türkçe altyazı desteği ile gelecek. Xbox One'da bir şey söyleyemiyorum çünkü Xbox mağazasında dil bilgileri yer almıyor. Ama Xbox One içinde muhtemelen Türkçe olacaktır.

Cyberpunk 2077 Ön siparişte Steam fiyatı 249 TL, Playstation 4'de 459 TL , Xbox One'da ise 468 TL.

Son olarak şunu da eklemek isterim Cd Projekt Red gerçekten sevdiğim bir firma. Bana bu firmayı sevdiren en önemli iki husus oyunlarda detaya önem vermesi kaliteli olması ve Türkçe alt yazı desteği sunması.

CYBERPUNK 2077 - E3 2019 4K Oynanış Videosu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Re: Cyberpunk 2077 mi Witcher 3 mü?

#2 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Witcher güzel bir hikayeye sahipti hatta dizisi bile çekiliyor bu açıdan bir adım önde olacaktır her zaman. Cyberpunk 2077’de hikaye ne kadar etkileyici olur görücez. Bunların dışında ortaya güzel bir oyun çıkacaktır bence.

Bi de güzel bi açık dünyası olur diye düşünüyorum ben severim :D [mention]zyxor[/mention]
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Ben bu oyunun patlayacak diyorum. Popüler şeyin(adını unuttum :mrgreen:) kurbanı olacak. Cinsiyetin kaldırılması bunun habercisi. Güzel bir başlangıç yapmıştı ama bu Gamescom da işler hiç iyi gitmedi gibime geliyor. Oyunun kapalı kapılar ardında olması, garip reklam kampanyası. Benim ilgimi çekiyordu ilk başlarda ama şimdi sıfır beklenti içerisindeyim. Witcher 3 oynamadım evet :cry:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Koza
4
Ruh hali:

#4 Okunmamış mesaj gönderen Koza »

Cinsiyetin kalkması direk ilgi odağı yapacak diyorsun yani :lol:

Oyun uzun süredir beklenmesi ve halen daha çıkmasına epey zaman olması bazı insanları soğutabiliyor. İlginç reklam kampanyaları, kafa karışıklığı vs. vs.

Dostum bence kesinlikle Witcher 3'ü oynaman lazım! Oynamamış yaa :shock:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Witcher 3 ü denedim. Karakterin odun gibi hareket etmesi, ryo ve açık dünya olması benim ilgi alanımın tamamen dışında.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Diğer” sayfasına dön