Oyun Nasıl Yapılır? Oyun kursuna yazılmayı düşünüyorum 😁

Konu Dışı, Sohbet Tartışma

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Oyun Nasıl Yapılır? Oyun kursuna yazılmayı düşünüyorum 😁

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Arkadaşlar selam, oyun oynamayı çok seven biri olarak aklıma bazen oyunlar için fikirler ve kurgular geliyor buna ek olarakta nasıl yapılır basit bir şey de olsa kendim yapabilir miyim merak ettim hep. Biraz bakınınca uygun fiyatlara online oyun kursları buldum, Unity 3D Oyun yapma mümkün gibi görünüyor. Bu konuda bazı fikir ve yönlendirmelere de açığım görüşlerinizi merak ediyorum.

Platform olarak fark eder mi bilmiyorum benim için pc de olur mobil de tabi kursların içeriklerinde platform farkı var mı onu da bilmiyorum.

Kafama takılan oyun nasıl yapılır? Oyunu tek kişi yapmak mümkün mü? Kodlama kısmını bilmek yetiyor mu görsel açıdan çalışma nasıl yürütlüyor gerçi alakalıysa Photoshop ve illustrator bilgim var aydınlatın beni :D
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 38 kez
Türkiye

Re: Oyun Nasıl Yapılır? Oyun kursuna yazılmayı düşünüyorum 😁

#2 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

Unıty mi Unreal Engine mi?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
mist
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 17 kez
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen mist »

Oyun motorlarından anlamam ama önce plan ve senaryo lazım bi taslak hazırlayın. 2d 3d basit oyunlar yapılabiliyor youtube da izlediğinizde bi kaç saatte oyun yapabileceğinizi idda eden videolar var.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Btk akademi -> Unity 3d kursu bedava

Udemy eğitimi istersen iletişime geçelim kursum var beleşe kaptığım indirip izleyebilirsin. Çok az baktım.

Oyun yapmak %80 görsel, %10 ses, %10 kod yazmaktır. Çok iyi bilgisayarım olmadığı için oyun konusu bende hep yarım kaldı.

Eğer basit fikirlerin varsa fibergames fikir kabup ediyor. Sinan Alkol un dahil olduğu şirket. Tabi bu fikirler minik küçük hyper casual dediğimiz oyunlar için. Zira şuan onlar kazandırır. Önce küçük sonra büyük çalışmak lazım. Benim muhteşem bi uncharted 5 fikrim var dersen o iş çok Zor :D

Son zamanlarda yerli oyun yaptım diyen elemanlar hazır malzemeleri alıp koyup al sana oyun diyor sonra yerden yere vuruluyor sonra hevesi kaçıyor. Sen daha ilkten çıkıp ben ferrari yapacam dersen olacağı bu.

Şu aralar bakasım var tekrar oyun geliştiriciliğine. Hatta reyis geçen bi yerde görmüştüm oyun geliştirci kampı vardı ne olursan ol yine gel kafasında herkesi alıyorlardı. Bulursam haber veririm.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 05 Nis 2021 23:19 Btk akademi -> Unity 3d kursu bedava

Udemy eğitimi istersen iletişime geçelim kursum var beleşe kaptığım indirip izleyebilirsin. Çok az baktım.

Oyun yapmak %80 görsel, %10 ses, %10 kod yazmaktır. Çok iyi bilgisayarım olmadığı için oyun konusu bende hep yarım kaldı.

Eğer basit fikirlerin varsa fibergames fikir kabup ediyor. Sinan Alkol un dahil olduğu şirket. Tabi bu fikirler minik küçük hyper casual dediğimiz oyunlar için. Zira şuan onlar kazandırır. Önce küçük sonra büyük çalışmak lazım. Benim muhteşem bi uncharted 5 fikrim var dersen o iş çok Zor :D

Son zamanlarda yerli oyun yaptım diyen elemanlar hazır malzemeleri alıp koyup al sana oyun diyor sonra yerden yere vuruluyor sonra hevesi kaçıyor. Sen daha ilkten çıkıp ben ferrari yapacam dersen olacağı bu.

Şu aralar bakasım var tekrar oyun geliştiriciliğine. Hatta reyis geçen bi yerde görmüştüm oyun geliştirci kampı vardı ne olursan ol yine gel kafasında herkesi alıyorlardı. Bulursam haber veririm.

Unıty ile Unreal Engine arasında ne fark var? Unreal Engine oyun yapma videoları buldum YouTube'da ve hatta Epic Store'dan Unreal Engine indirdim kurdum ama giriş yapıp deneme fırsatım olmadı.

O kursun videolarını bana ulaştırabilir misin rica etsem?

Fibaergames'i araştırıcam.

Basit bişey yapıyım diyorum hayal dünyası genişliyor düşünmeye başlayınca bir bakıyorum şu zamanda bile olmayan oyunlar hayal ediyorum :lol: :lol: :lol:

Uncharted 5'i yaparsan ön siparişe ilk ben kayıt olucam :lol:
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 06 Nis 2021 11:06
omrkcmn yazdı: 05 Nis 2021 23:19 Btk akademi -> Unity 3d kursu bedava

Unıty ile Unreal Engine arasında ne fark var? Unreal Engine oyun yapma videoları buldum YouTube'da ve hatta Epic Store'dan Unreal Engine indirdim kurdum ama giriş yapıp deneme fırsatım olmadı.

O kursun videolarını bana ulaştırabilir misin rica etsem?

Fibaergames'i araştırıcam.

Basit bişey yapıyım diyorum hayal dünyası genişliyor düşünmeye başlayınca bir bakıyorum şu zamanda bile olmayan oyunlar hayal ediyorum :lol: :lol: :lol:

Uncharted 5'i yaparsan ön siparişe ilk ben kayıt olucam :lol:
Unreal daha çetrefilli daha profesyonel. Unity çok daha iyi olacaktır başlangıç için.

Kursu bir ara şey ederim.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Diğer” sayfasına dön