GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor

Çıkış Tarihleri, Duyurular ve Gelişmeler

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Resim

Bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now, Turkcell ile iş birliği yaparak Türkiye'de sunucu açıyor. Henüz net bir tarih yok ancak ön kayıtlar başladı siz de ilk oynamak isteyenlerdenseniz aşağıdaki linkten GeForce Now Türkiye için ön kayıt yaptırabilirsiniz 👍

İnternet alt yapısı ne derece karşılayacak Turkcell bu konuda neler yapacak merak ediyorum.

https://gameplus.com.tr/
Resim

Tags:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 35 kez
Türkiye

Re: GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor

#2 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

Turkcell bu iş için kendine ayrıca bonelik ücreti almazsa bende bişey bilmiyorum

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Teşekkür etti: 188 kez
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

turkcell'in öğrenciler için düzenlediği bir programda bunu proje olarak yapmak istemiştim ama mentörümüz konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için yapamamıştım. Yani turkcell altyapısıyla bunun gerçekleştirilebileceğini kasım ayının ilk haftlarında sunacaktım. Her neyse..

[mention]Morty[/mention] tabiki ücret alacak ancak bu ücretin ekstra olarak yansıması söz konusu değil. Ortada bir sunucu kiralama var. Nvidia kira ücretini ödeyecek turkcell kazanacak. Zaten avrupada da böyle. Sunucu hizmeti sağlayan şirkete kira ücreti ödeniyor. Bu bir bulut sistemi zaten. Nvidia kendi sunucusunu kullanmıyor. Aynı şekilde Sony. Turkcell internet altyapısı sunduğu için bu hizmet gelimyor turkcell bulut hizmeti sunup bu işi artık ticarete dökmek istediği için bu oluyor. Turkcell Gebze veri merkezi diye araştırın bii bakın bence.

[mention]aknctn[/mention] mentörümün seninle aynı ad'a ce soyada sahip olması çok üzücü :( :mrgreen: Konuya dönecek olursak hız yeterlidir diye düşünüyorum. Aktif olarak kullanmıştım geforce now'ı hatta konu açacaktım tee bir ay önce taslak olarak kalmıştı. 60 fps 1080p vaat ediyorlar eğer bu 20mbps internet için geçerliyse çok iyi ha 1gbps internet hızında deneyip bunu dedilerse üzücü.

Eğer bu kablo altyapımız ile 1080p 60fps alırsak bu da şu demek olabilir: Ps now türkiye'de kullanıma açılabilir. Tek yapılması gereken turkcell'in PS Tr ile bu konuyu görüşmesi ve ana merkezle irtibata geçilmesi. Kazan kazan ilişkisi.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Evlerdeki internet yeterli olur ama sunucular sayı artınca kaldırmayabilir diye düşünüyorum yani ilk zamanlar problem olmaz zamanla oyuncu sayısı artmasıyla bi yavaşlık olur sonrasında kapasite artışı yaparlar öylece gider diye düşünüyorum.

Keşke yapıp paylaşsaydın.

Ps Now biraz gecikmeli gelecek sanırım Google Stadia ve GeForce Now daha hızlı yol katediyor.

[mention]omrkcmn[/mention]
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 21 Oca 2021 22:38 Evlerdeki internet yeterli olur ama sunucular sayı artınca kaldırmayabilir diye düşünüyorum yani ilk zamanlar problem olmaz zamanla oyuncu sayısı artmasıyla bi yavaşlık olur sonrasında kapasite artışı yaparlar öylece gider diye düşünüyorum.

Ps Now biraz gecikmeli gelecek sanırım Google Stadia ve GeForce Now daha hızlı yol katediyor.

@omrkcmn
O firmaların Türkiye pazarına hızlı girmesinin sebebi pazarın büyüklüğünü görmeleri. Ps tr sadece laf yapıyor. Psn kullanıcı sayısı Türkiye'de iki milyonu aşmıştır hiç çalışma yok. Hitman 3 xbox ta 290 lira psn de 500 lira. Özel fiyatlandırma? Ps now hizmeti? Yaptıkları tek şey boş sosyal medya gönderileri paylaşmak. Ha birde zam haberi vermek. Yazık dev pazar var görmezden geliyorlar. Olan bize oluyor.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 22 Oca 2021 21:56
aknctn yazdı: 21 Oca 2021 22:38 Evlerdeki internet yeterli olur ama sunucular sayı artınca kaldırmayabilir diye düşünüyorum yani ilk zamanlar problem olmaz zamanla oyuncu sayısı artmasıyla bi yavaşlık olur sonrasında kapasite artışı yaparlar öylece gider diye düşünüyorum.

@omrkcmn
O firmaların Türkiye pazarına hızlı girmesinin sebebi pazarın büyüklüğünü görmeleri. Ps tr sadece laf yapıyor. Psn kullanıcı sayısı Türkiye'de iki milyonu aşmıştır hiç çalışma yok. Hitman 3 xbox ta 290 lira psn de 500 lira. Özel fiyatlandırma? Ps now hizmeti? Yaptıkları tek şey boş sosyal medya gönderileri paylaşmak. Ha birde zam haberi vermek. Yazık dev pazar var görmezden geliyorlar. Olan bize oluyor.

Bu konuda haklısın gerçekten boş boş paylaşım yapmaktan başka bişey yapmıyorlar. Playstation pazarını genişletmek ve geliştirmeler yaparak gereken ilgiyi gösterebilirlerdi bize. Google Stadia ve GeForce Now Türkiye'de yaygınlaşınca daha iyi hizmet sağlayacaklardır.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 35 kez
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

omrkcmn yazdı: 21 Oca 2021 14:50 turkcell'in öğrenciler için düzenlediği bir programda bunu proje olarak yapmak istemiştim ama mentörümüz konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için yapamamıştım. Yani turkcell altyapısıyla bunun gerçekleştirilebileceğini kasım ayının ilk haftlarında sunacaktım. Her neyse..

@Morty tabiki ücret alacak ancak bu ücretin ekstra olarak yansıması söz konusu değil. Ortada bir sunucu kiralama var. Nvidia kira ücretini ödeyecek turkcell kazanacak. Zaten avrupada da böyle. Sunucu hizmeti sağlayan şirkete kira ücreti ödeniyor. Bu bir bulut sistemi zaten. Nvidia kendi sunucusunu kullanmıyor. Aynı şekilde Sony. Turkcell internet altyapısı sunduğu için bu hizmet gelimyor turkcell bulut hizmeti sunup bu işi artık ticarete dökmek istediği için bu oluyor. Turkcell Gebze veri merkezi diye araştırın bii bakın bence.

@aknctn mentörümün seninle aynı ad'a ce soyada sahip olması çok üzücü :( :mrgreen: Konuya dönecek olursak hız yeterlidir diye düşünüyorum. Aktif olarak kullanmıştım geforce now'ı hatta konu açacaktım tee bir ay önce taslak olarak kalmıştı. 60 fps 1080p vaat ediyorlar eğer bu 20mbps internet için geçerliyse çok iyi ha 1gbps internet hızında deneyip bunu dedilerse üzücü.

Eğer bu kablo altyapımız ile 1080p 60fps alırsak bu da şu demek olabilir: Ps now türkiye'de kullanıma açılabilir. Tek yapılması gereken turkcell'in PS Tr ile bu konuyu görüşmesi ve ana merkezle irtibata geçilmesi. Kazan kazan ilişkisi.
Turkcell yıllarca sömürdü her şeyden fazla fazla para aldı telefondaki interneti bile paylaştığın zaman ayrıca ücretlendirmeye tabi tutacaklardı tepki alınca geri adım attılar. Nvidia dan alır bizden de alır doymaz onlar.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Morty yazdı: 28 Oca 2021 10:11
omrkcmn yazdı: 21 Oca 2021 14:50 turkcell'in öğrenciler için düzenlediği bir programda bunu proje olarak yapmak istemiştim ama mentörümüz konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için yapamamıştım. Yani turkcell altyapısıyla bunun gerçekleştirilebileceğini kasım ayının ilk haftlarında sunacaktım. Her neyse..

@Morty tabiki ücret alacak ancak bu ücretin ekstra olarak yansıması söz konusu değil. Ortada bir sunucu kiralama var. Nvidia kira ücretini ödeyecek turkcell kazanacak. Zaten avrupada da böyle. Sunucu hizmeti sağlayan şirkete kira ücreti ödeniyor. Bu bir bulut sistemi zaten. Nvidia kendi sunucusunu kullanmıyor. Aynı şekilde Sony. Turkcell internet altyapısı sunduğu için bu hizmet gelimyor turkcell bulut hizmeti sunup bu işi artık ticarete dökmek istediği için bu oluyor. Turkcell Gebze veri merkezi diye araştırın bii bakın bence.

@aknctn mentörümün seninle aynı ad'a ce soyada sahip olması çok üzücü :( :mrgreen: Konuya dönecek olursak hız yeterlidir diye düşünüyorum. Aktif olarak kullanmıştım geforce now'ı hatta konu açacaktım tee bir ay önce taslak olarak kalmıştı. 60 fps 1080p vaat ediyorlar eğer bu 20mbps internet için geçerliyse çok iyi ha 1gbps internet hızında deneyip bunu dedilerse üzücü.

Turkcell yıllarca sömürdü her şeyden fazla fazla para aldı telefondaki interneti bile paylaştığın zaman ayrıca ücretlendirmeye tabi tutacaklardı tepki alınca geri adım attılar. Nvidia dan alır bizden de alır doymaz onlar.
Bu iş öyle değil hocam. Eğer alırlarsa üç beş müşteri bulur. Nvidia çok durmaz çekilir pazardan. Kendi kira ücretini alıp içinde Nvidia parasını vermesi lazım. Hem turkcelli hemde Nvidia doyuramayız.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
mist
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 14 kez
Türkiye

#9 Okunmamış mesaj gönderen mist »

giriyorum bekleyen kişi sayısı 400 buna çare bulsunlar.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Oyun Haberleri” sayfasına dön